Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Modernizacja drogi powiatowej 1038S w Małusach Wielkich

12 kwietnia, 2024
Modernizacja drogi powiatowej 1038S w Małusach Wielkich

W Małusach Wielkich wykonano modernizację drogi powiatowej DP 1038S, wraz z dobudową odcinka chodnika.

>> Zadanie było współfinansowane przez Powiat Częstochowski i Gminę Mstów, a zrealizowane na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie.
Nazwa inwestycji: „Modernizacja drogi powiatowej DP 1038S w m. Małusy Wielkie, gmina Mstów”

malusy2   malusy3

>> I etapem było wykonanie odcinka chodnika z kostki brukowej (długości 210 mb), wraz ze zjazdami i pracami towarzyszącymi tj. roboty ziemne, warstwy podbudowy z kruszywa kamiennego, studnie rewizyjne i studzienki ściekowe, regulacja zasuw wodociągowych itp.

>> II etap obejmował remont nawierzchni jezdni na odcinku 325 metrów. Zakres prac to m.in.:
- rozebranie nawierzchni bitumicznej frezarką,
- mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne,
- podbudowa z kruszywa łamanego,
- nawierzchnia bitumiczna (warstwa wiążąca i warstwa ścieralna),
- utwardzenie poboczy i zjazdów.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2024/news-04/malusy1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2024/news-04/malusy1a_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2024/news-04/malusy2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2024/news-04/malusy3_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).