Sobota, 16 października 2021r. | Imieniny: Gawla, Ambrozego
Pokaż menu

Mstów Triathlon

20 lipca, 2021
Mstów Triathlon

W minioną niedzielę na pięknych terenach Gminy Mstów odbyła się impreza sportowa "Mstów Triathlon".

plakat-2-11
Była to pierwsza edycja tych zawodów, które organizatorzy przenieśli z Częstochowy do Mstowa. Do rywalizacji w tej bardzo trudnej i wymagającej dyscyplinie sportu (składającej się z: pływania, jazdy na rowerze i biegania) stanęło łącznie ponad 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski, aczkolwiek startowali również zawodnicy z zagranicy.
Na uczestników zawodów czekały dwa dystanse do pokonania. Pierwszy to 1/8 Iron Man, czyli pływanie na dystansie 475 metrów, jazda na rowerze 22,5 km oraz bieganie 5,25 km.
Drugi czyli 1/4 Iron Man, to dwa razy dłuższe trasy do pokonania niż poprzednio, pływanie 950 metrów, jazda na rowerze 45 km i bieganie 10,55 km.

DSC_0072
Cała impreza odbywała się na terenie kopalni piasku w Zawadzie oraz w najbliższej okolicy, trasy rowerowe przebiegały po terenach Gminy Mstów i Gminy Kłomnice.

Zawody dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń, a jak bardzo męczący jest start w takich zawodach było widać po zawodnikach, którzy wbiegali na metę. Każdy z uczestników po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto na wszystkich czekały napoje oraz posiłki regeneracyjne. Dekoracja zwycięzców odbyła się na Rynku w Mstowie, gdzie pamiątkowe statuetki oraz nagrody wręczali organizatorzy imprezy: Kajetan Leszczyński i Jakub Goliniewski, wraz z Zastępcą Wójta Gminy Mstów Małgorzatą Grabowską.

Wyniki zawodów są dostępne na powyższej stronie internetowej: https://live.sts-timing.pl/trimstow/

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).