Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

Mstowska Liga Halowa

25 lutego, 2024
Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

Pierwsza edycja Mstowskiej Ligi Halowej dobiegła końca. Rozgrywki odbywały się w każdy piątek w hali sportowej w Mstowie i gromadziły liczną widownię.

>> Za organizację debiutanckiej edycji Mstowskiej Ligi Halowej odpowiadały: Częstochowskie Stowarzyszenie Sportów Amatorskich, Sklep Sportowy “Astar” oraz Gmina Mstów. Miłośnicy piłki nożnej halowej emocjonowali się rywalizacją 12 drużyn przez 11 tygodni, począwszy od 24 listopada 2023r.
>> W piątek, 16 lutego br. w sali “Wichrowe Wzgórze” w Zawadzie odbyła się uroczysta gala, podsumowująca pierwszą, niezwykle udaną edycję rozgrywek. W trakcie gali laureatom wręczono stosowne nagrody rzeczowe, puchary i medale.
>> Pierwszym, historycznym zwycięzcą Mstowskiej Ligi Halowej został Furnipol. Pozostałe miejsca na podium zajęły zespoły Dombi i Animatorzy.

>> Walka o ligowe punkty była niezwykle zacięta i emocjonująca, a w szranki stanęły m.in. drużyny z Gminy Mstów: Biała Gwiazda Krasice i Iskra Mokrzesz, a także z okolicznych miejscowości -  Metal Rzeki Wielkie czy Potockie Lwy (Złoty Potok).
>> Królem strzelców pierwszej edycji MLH został Mateusz Niedbała (Furnipol), z dorobkiem 22 bramek. Decyzją kapitanów drużyn ten sam zawodnik zwyciężył w konkursach na MVP ligi oraz na najładniejszą bramkę sezonu.
>> “Kaszanę Sezonu” za najśmieszniejszy kiks otrzymał natomiast reprezentant Iskry Mokrzesz – Dawid Strączyński.

 

 

 

Jako jeden z organizatorów debiutanckiego sezonu Mstowskiej Ligi Halowej dziękuję przede wszystkim Tomaszowi Barańskiemu i Wójtowi Tomaszowi Gęsiarzowi za wspólne sprawowanie pieczy nad całym przedsięwzięciem. Ogromne ukłony także dla wszystkich, którzy stworzyli te rozgrywki: zawodników, darczyńców, kibiców, kamerzystów, sędziów, fotografów oraz każdego, kto brał udział w konkursach bądź w jakikolwiek sposób przyczynił się do rozwoju projektu. Te 11 kolejek było wielką przyjemnością, a Gmina Mstów okazała się niezwykle gościnną – podsumowuje Damian Klos, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Sportów Amatorskich i zarazem jeden z organizatorów.

- Jestem niezwykle szczęśliwy i dumny, że udało się wreszcie stworzyć rozgrywki piłki nożnej halowej w Mstowie. Bardzo się cieszę z zainteresowania ligą, a także z frekwencji na trybunach, która z tygodnia na tydzień była większa. Mam nadzieję, że Mstowska Liga Halowa będzie imprezą cykliczną i każdej zimy zawodnicy, działacze, kibice i mieszkańcy Gminy Mstów będą mogli spędzać piątkowe wieczory podczas oglądania piłkarskich zmagań w hali sportowej.
Dziękuję Damianowi Klosowi oraz Wójtowi Tomaszowi Gęsiarzowi za zaangażowanie w projekt. Pragnę również podziękować Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Mstowie oraz pracownikom szkoły, którzy również dołożyli swoją cegiełkę do organizacji Mstowskiej Ligi Halowej
– dodał Tomasz Barański, właściciel Sklepu Sportowego „Astar” w Mstowie i pomysłodawca rozgrywek.

 

Poniżej przedstawiamy ostateczną kolejność w tabeli oraz wyróżnienia indywidualne:
1. FURNIPOL
2. DOMBI CZĘSTOCHOWA
3. ANIMATORZY
4. AVXO
5. FC KOZIE BOBKI
6. CS PSP
7. METAL RZEKI WIELKIE
8. BIAŁA GWIAZDA KRASICE
9. FC RAVENS
10. BREMBO FOOTBALL TEAM
11. POTOCKIE LWY
12. ISKRA MOKRZESZ

MVP SEZONU: Mateusz Niedbała (FURNIPOL)
GOL SEZONU: Mateusz Niedbała (FURNIPOL)
BRAMKARZ SEZONU: Mateusz Zgrzebny (DOMBI CZĘSTOCHOWA)
KRÓL STRZELCÓW: Mateusz Niedbała (FURNIPOL)
KASZANA SEZONU: Dawid Strączyński (ISKRA MOKRZESZ)

"NAJLEPSZA PIĄTKA" SEZONU:
Mateusz Zgrzebny (DOMBI CZĘSTOCHOWA)
Mateusz Niedbała (FURNIPOL)
Artur Lenartowski (ANIMATORZY)
Adrian Jura (DOMBI CZĘSTOCHOWA)
Dominik Marek (FURNIPOL)

SĘDZIOWIE ROZGRYWEK:
Paweł Kuban, Dominik Kierczak, Jakub Bałchanowski

FOTOGRAF:
Grzegorz Misiak

KAMERZYŚCI:
Kacper Fortuński, Paweł Jaszczołt

ORGANIZATORZY:
Częstochowskie Stowarzyszenie Sportów Amatorskich
ASTAR Sklep Sportowy
Gmina Mstów

Jak dodają Organizatorzy, planowane są kolejne edycje halowych zmagań w Mstowie.
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).