Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

“Mstowskie spotkanie z balladą i kolędą”

03 marca, 2023
“Mstowskie spotkanie z balladą i kolędą”

Karnawał już za nami i warto przypomnieć, co było w nim piękne, dobre i radosne. A takim wydarzeniem z pewnością było widowisko „Bajki z górnej półki” w Szkole Podstawowej w Mstowie.
DSC_0558  1

>> Po czasie pandemii i zamknięcia w domach idea spotkania wszystkich mieszkańców na wspólnym kolędowaniu i przeżywaniu niezwykłych emocji, związanych z widowiskiem „Bajki z górnej półki”, nabrała szczególnego znaczenia - co podkreśliła Pani Dyrektor Beata Miry, witając 12 stycznia wszystkich przybyłych.
>> Licznie zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała na wspaniałe występy taneczne uczniów klas młodszych i barwną bajkę przygotowaną z wielkim zaangażowaniem przez rodziców oraz nauczycieli. Były chwile wzruszenia i przede wszystkim radości, tak potrzebnej w obecnej rzeczywistości.

>> Rada Rodziców mstowskiej szkoły przygotowała również kawiarenkę, gdzie każdy mógł porozmawiać przy kawie i cieście.
>> Wydarzenie to dało również możliwość zbiórki pieniędzy dla Oliviera Dłubały, ucznia IX Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida, chorującego na nowotwór złośliwy. Rodzice Oliviera byli wśród publiczności i bardzo dziękowali za chwilę uśmiechu, a także za otwarte serca mieszkańców Mstowa i okolic.
>> Wspólne śpiewanie kolęd zakończyło niezwykłe popołudnie w Szkole Podstawowej w Mstowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to niezwykłe przedsięwzięcie. Podziękowania również dla Dyrektora GOK-u Krzysztofa Dryndy i firmy oświetleniowej „Technika Estradowa Adam Sobala”.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mstowie

Galeria zdjęć
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).