Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

NABÓR WNIOSKÓW NA USUNIĘCIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

23 marca, 2016
Zabytkowe stodoły - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Zabytkowe stodoły - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

Gmina Mstów ogłasza nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest.
Realizacja złożonych wniosków będzie uzależniona od uzyskanego dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gmina Mstów w 2016 roku ma możliwość ubiegania się o pozyskiwanie dofinansowania ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy udziale środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „System – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW Część 1. Usuwanie wyrobów zawierających azbest”.
 

2016-03-logo-wfos.jpg

W związku z powyższym ogłasza się nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest. Realizacja złożonych wniosków będzie jednak uzależniona od uzyskanego dofinansowania.
 

  • Dofinansowanie obejmuje 100% kosztów związanych z odbiorem, demontażem, transportem oraz unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest z domów oraz obiektów należących do osób fizycznych.
  • W pierwszej kolejności usuwane będą pokrycia o najwyższym stopniu uszkodzenia. Dofinansowanie nie obejmuje kosztów zakupu czy też montażu nowego pokrycia.

Wszyscy zainteresowani usunięciem odpadów azbestowych w 2016r. proszeni są o zgłoszenie się do Urzędu Gminy w Mstowie, pok. 14, tel. 343284005 wew. 34.

Termin składania wniosków upływa 15.04.2016r.

Wymagane dokumenty:

  • wniosek o przystąpienie do projektu,
  • ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest,
  • kolorowe zdjęcia obiektu, z którego zdejmowane będą odpady zawierające azbest lub zdjęcia zdemontowanych i zdeponowanych odpadów zawierających azbest – wraz z dokładnym pomiarem kubaturowym i opisem zawierającym adres nieruchomości na której one się znajdują.

Druki wniosku oraz druki oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania odpadów zawierających azbest dostępne są w Urzędzie Gminy w Mstowie pok. 14 lub na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy w Mstowie: www.mstow.pl
 

plik Załącznik nr 1

plik Załącznik nr 2

plik Załącznik nr 3

plik Załącznik nr 4

 
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).