Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest

24 kwietnia, 2021
Nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest

Informujemy, że Gmina Mstów w 2021 roku ma możliwość ubiegania się o pozyskanie dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - w ramach programu priorytetowego: „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”.

azbest

W związku z powyższym ogłasza się nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest. Realizacja zadania będzie uzależniona od uzyskanego dofinansowania. Dofinansowanie obejmuje 100% kosztów związanych z odbiorem, demontażem, transportem oraz unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest z domów oraz obiektów należących do osób fizycznych. W pierwszej kolejności usuwane będą pokrycia o najwyższym stopniu uszkodzenia.

Dofinansowanie nie obejmuje kosztów zakupu czy też montażu nowego pokrycia. Wszyscy zainteresowani usunięciem wyrobów zawierających azbest w 2021 r. winni złożyć wniosek z kompletem dokumentów do dnia 07.05.2021 r. Druki wniosków oraz druki oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania odpadów zawierających azbest zamieszczamy poniżej -  dostępne są również w Urzędzie Gminy w Mstowie oraz na stronie: www.mstow.pl.

PDF Regulamin
DOC Ocena-mozliwosci-bezpiecznego-uzytkowania-wyrobow-zawierajacych-azbest_2021-2
DOC Wniosek-demontaz_-odbior_-transport-i-unieszkodliwienie-wyrobow-zawierajacych-azbest
DOC Wniosek-odbior_-transport-i-unieszkodliwienie-wyrobow-zawierajacych-azbest

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).