Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Nagrody Starosty dla uzdolnionych uczniów

22 listopada, 2022
Nagrody Starosty dla uzdolnionych uczniów

Już po raz piąty przyznane zostały Nagrody Starosty Częstochowskiego dla uzdolnionych uczniów z terenu powiatu.

>> W tym roku otrzymało je dwudziestu sześciu uczniów zamieszkałych na terenie powiatu częstochowskiego w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży”. Nagrody wręczyli: Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Wicestarosta Jan Miarzyński i Członkiem Zarządu Powiatu Adam Morzyk.

>> Wśród wyróżnionych znalazły się przedstawicielki Gminy Mstów: Lena Tomzik (w kategorii „Nauka”) oraz Gabriela Skórkowska (w kategorii „Sport”).
Gabriela Skórkowska - mieszkanka Jaskrowa, w 2021 r. wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych w badmintonie.
Lena Tomzik – uczennica Szkoły Podstawowej w Brzyszowie. W roku szkolnym 2021/2022 zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Śladami obrazów Jana Matejki” (opiekę merytoryczną sprawowała nauczycielka języka polskiego – p. Marta Deska)

nagrody-starosty-1
Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia oraz średnią ocen co najmniej 4,75 uzyskaną w poprzednim roku szkolnym 2021/2022. Uczniowie, którzy otrzymali Nagrodę Starosty Częstochowskiego spełnili następujące warunki:
* w kategorii nauka – w poprzednim roku szkolnym uczeń zajął I miejsce w konkursie, turnieju lub olimpiadzie na szczeblu wojewódzkim lub co najmniej III miejsce na wyższych szczeblach,
* w kategorii kultura- w poprzednim roku szkolnym uczeń zdobył I,II,II miejsce lub wyróżnienie w konkursach artystycznych rangi międzynarodowej,
* w kategorii sport – w poprzednim roku szkolnym uczeń zajął co najmniej IV miejsce w finałach Mistrzostw Polski w dyscyplinach sportowych, których organizatorem jest Polski Związek Sportowy.

Więcej: https://www.czestochowa.powiat.pl/najlepsi-w-powiecie

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2022/news-11/nagrody-starosty-1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2022/news-11/nagrody-starosty-2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2022/news-11/nagrody-starosty-3_m.jpg

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).