Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

“Niwianki” z Kobyłczyc promują gminę i sołectwo

28 sierpnia, 2023
“Niwianki” z Kobyłczyc promują gminę i sołectwo

26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich „Niwianki” z Kobyłczyc reprezentowało Gminę Mstów oraz swoje sołectwo na I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Gospodyń Wiejskich do Gospodyni Narodu.

>> Aby móc świętować jubileusz, musi być pierwsza pielgrzymka – mówiły z uśmiechem uczestniczki I. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kół Gospodyń Wiejskich do Gospodyni Narodu. - Kultywujemy tradycję i nie wstydzimy się tego – powiedziała Katarzyna Korus, prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.
>> Koła Gospodyń Wiejskich obecnie przeżywają swój renesans. Mają zdolności pobudzające integrację środowiska lokalnego, organizują wydarzenia kulturalne, prezentują rękodzieło, znając też przepisy na lokalne przysmaki.

pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_1  pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_2

>> Stoisko, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Niwianki” z Kobyłczyc, cieszyło się dużym zainteresowaniem – ze względu na bardzo ciekawą ofertę kulinarną. Panie przygotowały m.in. wspaniałe musy i dżemy (z owoców z okolicznych sadów), które były wypełnieniem przepysznych naleśników, serwowanych na stoisku.
>> Odwiedzający mogli też skorzystać z oferty promocyjnej Gminy Mstów, zapytać o jej atrakcje, dostać mapę czy przewodnik turystyczny po gminie.

pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_3  pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_7

Więcej: https://www.niedziela.pl/artykul/94399/Jasna-Gora-I-Ogolnopolska-Pielgrzymka-Kol
https://fiat.fm/kosciol/u-najlepszej-gospodyni-i-ogolnopolska-pielgrzymka-kol-gospodyn-wiejskich/

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_3_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_4_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_5_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_6_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_6a_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/pielgrzymka_26_Kgw-Kobylczyce_7_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).