Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

NOWE PRZEDSZKOLE ZMIENIA SWOJĄ SIEDZIBĘ?

24 kwietnia, 2016
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Nowo wybudowane przedszkole w Mstowie rozpoczęło swoją działalność z dniem 1 marca br. i od razu spotkało się z ogromnym uznaniem zarówno samych przedszkolaków, jak i ich rodziców oraz grona pedagogicznego. Stało się to za sprawą przepięknego nowego obiektu, który jest na miarę XXI wieku.
Jednak, co ciekawe, placówka zmieniła też swoją siedzibę.

Wszystko zaczęło się na wniosek Rady Pedagogicznej z Przedszkola. Rada na posiedzeniu w dniu 24.02 br. podjęła uchwałę o zmianie w statucie przedszkola nazwy placówki.
Dotychczasowo używana nazwa brzmiała Publiczne Przedszkole w Mstowie. Nazwa po dokonanej zmianie brzmi Przedszkole w Wancerzowie. W danych adresowych nie zachodzą zmiany.

Skąd taka zmiana ?
A to dlatego, że Przedszkole nazywało się nieco myląco (bo w Mstowie), podczas gdy jego lokalizacja była już w innej miejscowości, czyli w Wancerzowie. W związku z tym Rada Pedagogiczna postanowiła uregulować stan prawny dotyczący nazwy placówki.

 

2016-04-przedszkole1-01.jpg

Budynek przedszkolny położony jest w granicach administracyjnych miejscowości Wancerzów, i ten fakt będzie odzwierciedlony w nazwie placówki. Urząd Gminy w tej sprawie zwrócił się o stosowną opinię do Śląskiego  Kuratorium Oświaty, a po jej uzyskaniu Rada Gminy podjęła stosowną decyzję.

Rada Gminy Mstów w dniu 23.03.2016 r. podjęła już stosowną uchwałę w sprawie zmiany uchwały Nr XIII/117/2004 Rady Gminy w Mstowie z dnia 30 marca 2004 roku w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Mstów.

Po zmianie w pełnym brzmieniu w pieczęciach i wszystkich dokumentach używana jest nazwa przedszkola:                        
Przedszkole w Wancerzowie                                                                                                  
ul.16 Stycznia 11, 42-244 Wancerzów                                                              
tel.343284170, NIP: 9490357055

 
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).