Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

Nowe zajęcia ruchowe w GOKu

16 stycznia, 2022
Nowe zajęcia ruchowe w GOKu

"W zdrowym ciele zdrowy duch" - pod takim hasłem w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie w styczniu wystartowały nowatorskie zajęcia ruchowo-rekreacyjne, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Kolejne spotkania planowane są następująco:
pilates

Pilates na macie18 stycznia 2022 r., wtorek godz.18:00

Zajęcia oparte na jednej z najskuteczniejszych i najtrwalszych metod wzmacniania oraz kształtowania mięśni głębokich, przede wszystkim grzbietu i brzucha. Ta wszechstronna i skuteczna metoda, została opracowana przez Josefa Pilatesa. Jest ona polecana ludziom w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej. Przeznaczona w szczególności dla osób mających problemy z kręgosłupem, stawami oraz dla osób po kontuzjach. Dzięki regularnym treningom zyskuje się poprawę sylwetki, stabilizację kręgosłupa, wzmocnienie mięśni dna miednicy. Pilates pomaga też wysmuklić sylwetkę, poprawia elastyczność i sprężystość ciała, oraz uwalnia umysł od stresu. Rozluźnia tym samym napięcie mięśniowe, co bardzo często jest powodem różnych dolegliwości bólowych.

Zajęcia spalające tkankę tłuszczową HIIT - 19 stycznia 2022 r., środa godz.18:00
HIIT (High Intensity Interval Training) to trening interwałowy, podczas którego przeplatany jest wysiłek o maksymalnej intensywności, z wysiłkiem o intensywności umiarkowanej. Czas trwania wysiłku rozliczany jest od 10 - 20 minut, jednak właściwie przeprowadzony trening obejmuje także rozgrzewkę oraz stretching.

Jeśli Twoim celem jest:
-poprawa kondycji układu krążenia,
- zwiększenie wytrzymałości,
- utrata tkanki tłuszczowej
to trening HIIT jest dla Ciebie! Pozwala on przyspieszyć metabolizm (utrzymując ten stan nawet do 16 h po zakończonym treningu). Przez wielu program ten uważany jest za najskuteczniejszą formę ruchu, pozwalającą na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zajęcia: Zdrowy Kręgosłup20 stycznia 2022 r., czwartek godz.18.00
Ćwiczenia na bazie metody Pilates, ukierunkowane głównie na wzmacnianie i rozciąganie mięśni głębokich. Uwaga zwrócona jest również na mobilizację obręczy barkowej i biodrowej, a także odciążanie kręgosłupa oraz naukę prawidłowych nawyków, pozwalających zapobiegać i niwelować ból. Zajęcia te są fundamentalną podstawą dla osób, które chcą rozpocząć ćwiczenia w formie leczniczej, nauczyć się pracy z ciałem i zwiększyć swoją świadomość ruchową. W szczególności dedykowane są osobom, które posiadają dolegliwości bólowe związane z przeciążeniami kręgosłupa na skutek np. niewłaściwej pozycji ciała w trakcie pracy. Zajęcia te są jednocześnie dobrym wstępem do poznania metody Pilates i późniejszej kontynuacji aktywności na innych formach zajęć.

Zapisy: Aleksandra Waliczek, telefon 728 858 222

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).