Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Nowi operatorzy na liniach powiatowych

07 sierpnia, 2023
Nowi operatorzy na liniach powiatowych

Osoby korzystające na co dzień z komunikacji powiatowej mogą od sierpnia zauważyć zmiany w siatce połączeń, jak i w taborze, który wyjechał na drogi.

>> Powiat Częstochowski, zobligowany przepisami prawa, dokonał wyboru operatów realizujących Powiatowe Przewozu Pasażerskie (w oparciu o przetarg nieograniczony).

>> Aktualną siatkę połączeń można znaleźć na stronie: https://www.komunikacjaczestochowska.pl
>> Komunikacja powiatowa jest współfinansowana przez Gminę Mstów.

powiat-1  powiat-4

Linie powiatowe, przebiegające przez Gminę Mstów w 2023 r.:

*  Linia 115 Częstochowa-Bolesławów  (wzdłuż drogi powiatowej 1040S,  przez: Srocko, Brzyszów, Małusy Małe, Małusy Wielkie, Kobyłczyce, Żuraw)
Operator: JURABUS Sp. K.
Rozkład jazdy, cennik biletów, przebieg trasy: https://www.komunikacjaczestochowska.pl/linia-nr-115-i32.html

*  Linia 117 Częstochowa-Złoty Potok (wzdłuż drogi powiatowej 1040S,  przez: Srocko, Brzyszów, Małusy Małe, Małusy Wielkie, Zagórze)
Operator: JURABUS Sp. K.
Rozkład jazdy, cennik biletów, przebieg trasy: https://www.komunikacjaczestochowska.pl/linia-nr-117-i38.html#kierunek 

*  Linia 116 Częstochowa-Dąbrowa Zielona  (wzdłuż drogi wojewódzkiej DW786,  przez: Pniaki Mokrzeskie, Jaźwiny, Mokrzesz, Zawadę, Mstów, Wancerzów, Jaskrów)
Operator: Robert Opara Przewóz Osób
Rozkład jazdy, cennik biletów, przebieg trasy: https://www.komunikacjaczestochowska.pl/linia-nr-116-i42.html#kierunek

Więcej: https://www.czestochowa.powiat.pl/nowi-operatorzy-na-liniach-powiatowych
https://www.mstow.pl/art/4632,nowy-rozklad-jazdy-powiatowych-przewozow-pasazerskich

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/powiat-1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/powiat-3_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/powiat-4_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/powiat-5_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-08/powiat-6_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).