Poniedziałek, 10 maja 2021r. | Imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona
Pokaż menu

Od 01 marca ruszają trzy nowe linie komunikacyjne

27 lutego, 2021
Od 01 marca ruszają trzy nowe linie komunikacyjne

Od poniedziałku 01 marca ruszają trzy nowe wewnętrzne linie autobusowe, po terenie gminy.

PDF Rozklad-jazdy_M1-Mstow-Kobylczyce
PDF Rozklad-jazdy_M2-Mstow-Pniaki
PDF Rozklad-jazdy_M3-Mstow-Kuchary

Gmina Mstów otrzymała dofinansowanie (732.890,00 zł) w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Pisaliśmy o tym: http://www.mstow.pl/art/4156,dofinansowanie-z-funduszu-rozwoju-przewozow-autobusowych Dopłata wynosi 3 złote do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej.

fundusz-rozwoju-przewozow-autobusowych   komunikacja-gminna_logo

Od 01 marca ruszają 3 linie wewnętrzne na terenie gminy:

  1. Kobyłczyce – Małusy Wielkie – Małusy Małe – Brzyszów – Srocko – Gąszczyk – Siedlec – Mstów Rynek - Mstów Szkoła

schemat-linii-Kobylczyce-Mstow

  1. Kuchary-Kłobukowice - Rajsko – Wancerzów – Mstów Rynek - Mstów Szkoła

schemat-linii-Kuchary-Mstow

  1. (Pniaki Mokrzeskie – Jaźwiny – Kuśmierki)*  - Krasice – Mokrzesz - Zawada- Mstów Rynek - Mstów Szkoła

* kursy szkolne

schemat-linii-Pniaki-Mokrzeskie-Mstow

 

Rozkłady jazdy są dopasowane do istniejących linii miejskich MPK: 26 i 30.
Zdecydowana większość kursów jest planowana w dni robocze poniedziałek – piątek (dojazd do pracy, do szkoły, ośrodka zdrowia, urzędu, na zakupy itp.), kilka kursów jest przewidzianych także w weekendy. Częstotliwość kursów będzie uzależniona od zainteresowania przejazdami ze strony mieszkańców i optymalnie dopasowana – tak, aby nie wozić „jurajskiego powietrza”. Po kilku miesiącach możliwa będzie korekta rozkładu jazdy, na podstawie analizy obsady poszczególnych kursów oraz wniosków mieszkańców.   

 

Rozkłady jazdy nowych linii znajdują się na przystankach.

Po ubiegłorocznym powrocie komunikacji miejskiej do Mstowa i przedłużeniu linii 30 (przez Jaskrów, Wancerzów – pisaliśmy o tym: http://www.mstow.pl/art/4009,po-30-latach-mpk-wraca-do-mstowa-od-01-wrzesnia) jest to kolejny krok do optymalizacji komunikacji publicznej w Gminie Mstów.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).