Sobota, 25 marca 2023r. | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Pokaż menu

Odwodnienie skrzyżowania w Małusach Wielkich

07 września, 2022
Odwodnienie skrzyżowania w Małusach Wielkich

Na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie została wykonana poprawa odwodnienia w rejonie skrzyżowania dróg powiatowych DP 1040S z DP 1041S w Małusach Wielkich. Wykonano również nakładkę bitumiczną na odcinku 130m.

Szczególnie w okresie wiosennym (kiedy topniał śnieg) oraz podczas długotrwałych opadów deszczu na skrzyżowaniu pojawiało się duże rozlewisko wody – rowy melioracyjne nie były odpowiednio udrożnione, a znajdujący się obok (na prywatnej posesji) zbiornik wodny nie był w stanie retencjonować tak dużej ilości wód opadowych.
mal_skrzyz_1

Odwodnienie w rejonie skrzyżowania DP 1040S z DP 1041S – zakres prac:
- renowacja rowów (z wyprofilowaniem dna i skarp), ścięcie zawyżonego pobocza
- remont przepustów rurowych z rur żelbetowych
- roboty ziemne
- utwardzenie poboczy kruszywem kamiennym
- oczyszczenie przepustów z namułu
- umocnienie skarp i dna rowu płytami ażurowymi, montaż studni rewizyjnej

Wykonana została również nakładka bitumiczna – warstwa ścieralna – na odcinku 130 metrów, wraz z mechanicznym ścięciem poboczy i ich utwardzeniem kruszywem kamiennym.

Galeria zdjęć

Odwodnienie skrzyżowania w Małusach WielkichOdwodnienie skrzyżowania w Małusach WielkichOdwodnienie skrzyżowania w Małusach WielkichOdwodnienie skrzyżowania w Małusach WielkichOdwodnienie skrzyżowania w Małusach WielkichOdwodnienie skrzyżowania w Małusach WielkichOdwodnienie skrzyżowania w Małusach Wielkich

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).