Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

Otwarcie Sezonu Kajakowego

20 kwietnia, 2021
Otwarcie Sezonu Kajakowego

Już 01 maja nastąpi Otwarcie Sezonu Kajakowego! Zapraszamy do Gminy Mstów, na Mirowski Przełom Warty.

Na terenie naszej gminy znajduje się jeden z najpiękniejszych odcinków rzeki Warty, z symbolem Mstowa - Skałą Miłości- na trasie. Majówka, a także nadchodzące wakacje, są świetnymi okazjami do tego, aby poznać bliżej Wartę.

kajaki1

Kajakarstwo to sport dla każdego, a odcinek i czas spływu można dostosować do własnych potrzeb i umiejętności. Rekreacja na świeżym powietrzu jest doskonałym sposobem na aktywne i bezpieczne spędzenie majówki, oczywiście z zachowaniem obowiązujących przepisów i obostrzeń. Możliwe są indywidualne spływy Mirowskim Przełomem Warty - do czego serdecznie zachęcamy. W dniu 01.05.2021r. po długim śnie zimowym otwiera się również przystań kajakowa w Kłobukowicach, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny, a także zjeść nad rzeką coś smacznego. Zapraszamy do odwiedzenia naszej gminy!

Więcej: https://www.facebook.com/jurakajaki , Michał Wanot (501 177 372), Zdjęcia/Jura Kajaki

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: http://www.mstow.pl/media/2021/news-04/kajaki1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: http://www.mstow.pl/media/2021/news-04/kajaki2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: http://www.mstow.pl/media/2021/news-04/kajaki3_m.jpg
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).