Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Pamiętamy: Bogusława Jura

26 lutego, 2023
Pamiętamy: Bogusława Jura

Dziś, 26 lutego, minęła 21. rocznica śmierci Bogusławy Jury. W latach 1992-1995 była Wójtem Gminy Mstów, wcześniej pełniąc funkcję Sekretarza Gminy. Włożyła wiele sił w budowę struktur demokratycznego samorządu. Zawsze pełna energii i pomysłów na rozwój i promocję gminy. Życzliwa i pomocna. Zmarła 26 lutego 2002 roku w wieku 48 lat.

bj2_wojt-gminy-Mstow-w-latach-1992--95-Boguslawa-Jura
Bogusława Jura (Wójt Gminy Mstów w latach 1992-1995)

******************

Tak wspominają Panią Bogusławę Jurę osoby, które z nią współpracowały:

Wacław Panz (wieloletni Sekretarz Gminy Mstów)
- „W Gminie Mstów w czasie, gdy Pani Bogusława Jura piastowała funkcję Sekretarza Gminy, a potem Wójta, realizowano wiele inwestycji. Wybudowano gazociąg w Jaskrowie, Wancerzowie, Siedlcu i części Mstowa. Nowe drogi asfaltowe wybudowano w Cegielni, Zawadzie, Kucharach, Jaskrowie i Jaźwinach. Dzięki staraniom Pani Bogusławy Jury zakończono budowę remizy OSP w Krasicach, dofinansowano budowane wówczas remizy w Małusach Wielkich i Małusach Małych, Kucharach oraz Siedlcu. Zakończono budowę Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie. Wielkim wydarzeniem było wybudowanie mostu na Warcie w Kłobukowicach. Pani Bogusława Jura zostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa i wrażliwa, która nigdy nikomu nie odmówiła pomocy”

Maria Skibińska - Skarbnik Gminy Mstów
- „Pracowałyśmy razem ponad 5 lat, przez ponad 3 lata była moim szefem. Zawsze wspominam Ją jako osobę o ogromnie wrażliwym sercu, delikatną, życzliwą i pogodną. Miała w sobie wiele ciepła i uroku. Była wspaniałym człowiekiem. Pozostały mi po Niej piękne wspomnienia i pamięć, która nie umiera”

Adam Jakubczak – Wójt Gminy Mstów w latach 2010-2014
- „Pani Bogusława Jura moje dorosłe życie związała z Gminą Mstów. Kiedy tworzyła pierwszą samorządową gazetkę gminną namówiła mnie do pisania artykułów. Studiowałem wtedy polonistykę. I tak się zaczęło – od jednego artykułu aż do redagowania i wydawania gazetki. Pani Bogusława Jura była pełna energii i sprecyzowanych pomysłów na rozwój gminy. Potrafiła zachęcać ludzi do pracy na rzecz gminy”.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-02/bj2_wojt-gminy-Mstow-w-latach-1992--95-Boguslawa-Jura_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-02/b21_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-02/b3_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).