Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

PISANKA W ROZMIARZE XXL NA MSTOWSKIM RYNKU

29 marca, 2016
Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

Pisanka w rozmiarze XXL (wysokość 230cm, średnica 140cm, waga ok. 20 kg), stanęła na mstowskim rynku. Ta wyjątkowa dekoracja świąteczna jest dziełem  pracowników Gminnego Ośrodka Kultury oraz dzieci, które tworzyły ze styropianu piękną ozdobę.

Pisanka zdobi centrum Mstowa, odróżniając się od otoczenia swoimi jaskrawymi kolorami. Dlatego mieszkańcy i goście przyjezdni, tak chętnie robią sobie zdjęcia z okazała pisanką w tle.

 

2016-03-pisanka-02.jpg

Tegoroczne ferie były w mstowskim GOKu szczególnym wydarzeniem poprzez nowatorskie zajęcia o charakterze rzeźbiarskim. Podczas spotkań dzieciaki współtworzyły Jajo w rozmiarze XXL.
Ogromną konstrukcję ze styropianu najpierw trzeba było ułożyć z odpowiednio przyciętych fragmentów. W kolejnych dniach powstawały dalsze etapy, klejenie segmentów i przycinanie bryły. Dzieci dzielnie kleiły i docierały styropian papierem ściernym. Następnie cała forma została odstawiona do wyschnięcia i utrwalenia kleju.

Na zajęciach w ostatnich tygodniach Jajo było dalej modelowane i malowane wspólnie przez ekipę złożoną z dzieci, Instruktorów plastyki oraz pracowników GOKu w Mstowie.

 

2016-03-pisanka-04.jpg

Końcowy etap dekoracji odbył się na Mstowskim Rynku. Tutaj Instruktorzy i Pracownicy dokonali ostatecznych prac dekoratorskich. Nałożony został właściwy kolor i elementy dekoracyjne. Pracom tym towarzyszyły odwiedziny i komentarze podchodzących i podziwiających pracę mieszkańców Gminy.
Niejednokrotnie podchodzili ludzie w różnym wieku ciekawi szczegółów wykonania i przeznaczenia obiektu.

 

2016-03-pisanka-06.jpg

 


Organizator i pomysłodawca dzieła, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztof Drynda, autorzy projektu – instruktor plastyki Agnieszka Flaszka-Kwiatkowska oraz Artur Śpiewak - wyrażają szczególną wdzięczność i radość z tak pozytywnego i żywego przyjęcia projektu.
 

2016-03-pisanka-07.jpg


Szczególne podziękowania należą się również wszystkim dzieciakom zaangażowanym w tworzenie ogromnej Pisanki oraz pracownikom GOKu dzielnie pomagającym na każdym etapie tego zadania.
A było przy czym: Jajo trzeba było niejednokrotnie przenosić i porządkować miejsce pracy. Ostatecznie na rynek wytransportowano rzeźbę o wysokości 230 cm, średnicy 140 cm i wadze około 20 kg.

 

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).