Sobota, 23 października 2021r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Pokaż menu

Plan priorytetowy dzielnicowego

06 października, 2021
Plan priorytetowy dzielnicowego

Realizując Plan priorytetowy dzielnicowego, Komisariat Policji w Kłomnicach informuje, że w okresie od 01.07.2021 roku do 31.12.2021 roku celem jest zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, a w szczególności bezpieczeństwa seniorów.

kp-klomnice

Problematyka ta wymaga ciągłego monitorowania i zaangażowania, z uwagi na pojawianie się coraz to nowych form i metod przestępstw. Jednym z takich zagrożeń, które niestety rozwija się bardzo dynamicznie, jest szerokie spektrum różnych oszustw dotykających właśnie seniorów. Funkcjonujące od wielu lat metody pod legendą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta” ulegają ciągłym modyfikacjom i stanowią istotny problem nie tylko dla seniorów, ale i ich rodzin. Ponadto należy zwrócić uwagę na rozmaite niekorzystne dla nich oferty produktów i usług (na które decydują się pod wpływem chwili), technik manipulacji stosowanych przez handlowców czy brakiem wymaganej wiedzy. Innym bardzo ważnym tematem jest bezpieczeństwo seniorów jako użytkowników dróg. Osoby starsze często niestety uczestniczą w różnych  niebezpiecznych zdarzeniach drogowych, jako kierowcy czy też piesi.

Aby spełnić oczekiwania społeczne i doprowadzić do ograniczenia bądź wyeliminowania negatywnych zjawisk należy objąć szczególnym zainteresowaniem osoby starsze i samotnie zamieszkałe.

W związku z powyższym dzielnicowy zwraca się z apelem do osób starszych i samotnie zamieszkałych o rozwagę na wszelkiego rodzaju przejawy łamania prawa.

W szczególności o tym fakcie należy powiadomić Policję 112  lub skontaktować się z dzielnicowym tel. 508-036-611.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).