Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Pomagamy Polakom na Kresach

15 listopada, 2023
Pomagamy Polakom na Kresach

Szkoły z terenu Gminy Mstów tradycyjnie włączyły się w akcję „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”.

>> Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia jest jak co roku okazją do podzielenia się radością i upominkami z naszymi rodakami na dawnych Kresach Rzeczypospolitej.
>> W tym roku przygotowane zostały paczki dla dzieci z polskich szkół, zawierające książki, przybory szkolne, słodycze oraz kartki z życzeniami świątecznymi od rówieśników z Polski.
>> Paczki ze szkół naszej gminy zostały zebrane w Szkole Podstawowej w Mstowie, a następnie przetransportowane do siedziby Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” - skąd trafią do naszych Rodaków z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Będzie to wyraz naszej pamięci i wsparcia dla tych, którzy pozostali na Kresach i kultywują tam polskie tradycje.

3
>> Organizatorem akcji jest ks. Ryszard Umański, Prezes Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” w Częstochowie, inicjator akcji charytatywnej. Każdego roku Towarzystwo Patriotyczne (we współpracy m.in. z gminami, placówkami oświatowymi, przedsiębiorcami) może realizować misję wsparcia naszych Rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich. Dzięki wspólnym staraniom olbrzymia pomoc trafiła w poprzednich latach do Polaków z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Więcej: http://www.szkolamstow.pl/zhp,wizyta-swietego-mikolaja-na-kresach,wiecej.html

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-11/1_m.jpegPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-11/2_m.jpegPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-11/3_m.jpegPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-11/4_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-11/plakat_Akcja-Mikolaj_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).