Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Ponad 2,5 miliona złotych na inwestycje wod-kan.

09 listopada, 2021
Ponad 2,5 miliona złotych na inwestycje wod-kan.

Ministerstwo Finansów opublikowało tabelę z kwotami dofinansowania dla gmin, dedykowanego tylko na zadania wodociągowe i kanalizacyjne.

Łącznie w całej Polsce 1714 gmin otrzyma w sumie 4 mld zł. Podział środków nastąpił automatycznie na podstawie algorytmów (opartych na obiektywnych danych wskazanych w ustawie, w tym dotyczących zamożności) oraz danych GUS na 31 października br. Środki gminy mogą przeznaczyć na inwestycje w latach 2021-2024.

Gmina Mstów ma zgodnie z algorytmem przydzielone 2.537.120,00 zł na inwestycje z zakresu kanalizacji. Algorytm podziału uwzględniał m.in. to, czy udział liczby mieszkańców danej gminy korzystających z sieci kanalizacyjnej w ogólnej liczbie mieszkańców tej gminy jest mniejszy niż 60 proc., a także poziom zamożności danej gminy.

plansza_gmina-Mstow
więcej:
https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/premier-4-mld-zl-na-projekty-kanalizacyjne-wodociagowe-aktualizacja

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/plansza_gmina-Mstow_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/Powiat---srodki-dla-gmin-Powiatu_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).