Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

Posiedzenie Zarządu ŚZGiP

05 lutego, 2023
Posiedzenie Zarządu ŚZGiP

Lutowe posiedzenie Zarządu odbyło się w zabytkowym miejscu w Bielsku-Białej – w wilii Teodora Sixta. Samorządowcy przyjęli cztery stanowiska w bieżących sprawach samorządowych. Członkowie Zarządu uzgodnili także kilka działań, które ŚZGiP podejmie w najbliższym czasie.
zarz1 zarz2

W pierwszej części wydarzenia Przewodniczący Związku, Prezydent Rybnika Piotr Kuczera podsumował działania Związku podjęte w ostatnich kilku tygodniach, w tym m.in:
- spotkanie konsultacyjne dla jst z Urzędem Zamówień Publicznych;
- spotkanie nt. proponowanych działań w zakresie ograniczenia kosztów mocy biernej w oświetleniu ulicznym;
- szkolenie „Egzekucja opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – najnowsze regulacje i bieżące problemy”;
- zebranie uwag do projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie Krajowego planu gospodarki odpadami 2028, przekazanej w ramach uzgodnień z KWRiST.

W drugiej części wydarzenia członkowie Zarządu omówili i przyjęli cztery stanowiska dotyczące ważnych kwestii samorządowych – w sprawie:
- projektu ustawy o wielkoobszarowych terenach zdegradowanych;
- projektu ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków;
- finansowania opieki hospicyjnej i paliatywnej;
- planowanych zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne.

więcej: https://silesia.org.pl/po-posiedzeniu-zarzadu-zwiazku-w-bielsku-bialej/

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-01/zarz1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-01/zarz2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-01/zarz3_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-01/zarz4_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).