Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

Premiera utworu “Pieśń o Skale”

04 maja, 2021
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W niedzielę 02 maja odbyła się muzyczna premiera ballady "Pieśń o Skale", w wykonaniu zespołu śpiewaczego KGW Mstowianki.
 

Ballada "Pieśń o Skale" to kolejny utwór na temat Mstowa, a konkretnie "Skały Miłości” i jej legendy. Produkcja muzyczna powstawała w całości w naszym mStovia Studio. Utwór to połączenie folkowej nuty z ambitną elektroniką określaną mianem Electro Folk. Każda z pań nagrywała swój głos osobno, co pozwoliło uzyskać większy wpływ na brzmienie. Tradycyjne dźwięki akordeonu uwiecznił „człowiek orkiestra” Walenty Mazur, natomiast realizacją dźwięku i aranżacją elektroniki utworu zajął się Krzysztof Drynda. Końcowy szlif wykonało nowoczesne studio masteringowe Legatomastering z Warszawy.

 

 

Poetycki tekst autorstwa Karoliny Tyras, w połączeniu z rzewną melodią Piotra Arciszewskiego stworzyły piękną balladę, która zaaranżowana i nagrana w nowoczesny sposób ma szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Utwór jest dostępny bezpłatnie (do odsłuchu lub pobrania) na platformie streamingowej SoundCloud Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie (https://soundcloud.com/gokwmstowie). Premiera odbyła się w niedzielę 02 maja br. o godz. 16.00 na profilu Facebook'owym GOK w Mstowie.

 

 

„Pieśń o Skale”

W dolinie Warty pięknej i starej
Na zboczu góry Szwajcara

Wyrasta skała zwana Miłosną
Smutną legendą owiana

Przed wielu laty płynął tu strumień,
Z którego wodę czerpano
Nad strumień matka córkę posłała
By wody przynieść jej w dzbanie

Gdy dziewczę wody do dzbana lało
Zjawił się chłopiec wspaniały
Na próżno matka córki czekała
Myśląc: co złego się stało ?

Resztkami siły wyszła na drogę
By znaleźć córkę zbłąkaną,
Lecz młode serce w objęciach czułych
O matce swej zapomniało

Nie myśląc długo matka spłakana
Przekleństwo rzuciła srogie
I od tej pory miłość tych dwoje
Powlekła kamienna skała

słowa: Karolina Tyras
muzyka: Piotr Arciszewski
aranżacja i realizacja dźwięku: Krzysztof Drynda

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).