Sobota, 25 marca 2023r. | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Pokaż menu

Progi zwalniające na drogach gminnych

20 listopada, 2022
Progi zwalniające na drogach gminnych

W ramach funduszu sołeckiego w Kłobukowicach, Łuszczynie, Zawadzie i Małusach Małych na drogach gminnych powstały nowe progi zwalniające.

>> Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy, zagwarantowane na realizację przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców. O tym, na co zostaną przeznaczone środki w konkretnym sołectwie decydują mieszkańcy, głosując w trakcie zebrań wiejskich.
>> Progi zwalniające na drodze wpływają na poprawę bezpieczeństwa - montuje się je, aby uspokoić ruch i wymusić na kierowcach dostosowanie prędkości do obowiązującego w danym miejscu ograniczenia.
6_zawada  4_malusy-male

1_luszczyn  2_klobukowice
Zakres robót obejmował m.in.:
- mechaniczne rozebranie masy bitumicznej i podbudowy z kruszywa kamiennego,
- wykonanie podbudowy i profilowanie podłoża,
- wykonanie progów o nawierzchni z kostki betonowej gr. 8cm (w kolorze czerwonym),
- oznakowanie pionowe i poziome.

Zadania we wszystkich sołectwach wymagały wcześniej opracowania projektów stałej organizacji ruchu, zatwierdzonych przez Starostę Częstochowskiego (wraz z przedmiarem robót i kosztorysem inwestorskim) oraz uzyskania wszystkich wymaganych przepisami prawa opinii i uzgodnień.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2022/news-11/6_zawada_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2022/news-11/4_malusy-male_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2022/news-11/5_malusy-male_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2022/news-11/1_luszczyn_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2022/news-11/2_klobukowice_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2022/news-11/3_klobukowice_m.jpg

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).