Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Projekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL”

03 kwietnia, 2023
Projekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL”

W środę 29 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. Św. Huberta w Krasicach odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Ta śmieszna i straszna PRL”.

>> Punktem wyjścia do tego projektu była książka Grażyny Bąkiewicz pt. „ Ale historia…Ta śmieszna i straszna PRL”, a jego głównym celem - przybliżenie młodzieży ciekawych czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, z perspektywy zwykłego obywatela.

1  21

>> Uczniowie klasy ósmej SP Krasice, pod czujnym okiem Beaty Wosik – nauczyciela historii - zaangażowali się w realizację projektu, przygotowując wystawę. Na 10 dni sala lekcyjna zmieniła się w salę muzealną. Na ścianach zawisły plakaty i zdjęcia, przedstawiające sytuacje i przedmioty z czasów PRL. Udało się też zebrać wiele eksponatów z tej epoki (dostarczyli je uczniowie i nauczyciele szkoły oraz ich znajomi). Wśród nich znalazły się m.in.: żelazka, telefony, magnetofony, adaptery, telewizor, pralka Frania, syfon, krzesła, komoda, zastawa stołowa i wiele innych przedmiotów - wszystkie trudno wymienić.

>> W dniu podsumowania projektu do szkoły przybyli zaproszeni goście: Tomasz Gęsiarz – Wójt Gminy Mstów, Ewa Osuchowska – inspektor do spraw oświaty w naszej gminie, Małgorzata Liberda – księgowa szkoły w Krasicach oraz rodzice uczniów. Została wyświetlona prezentacja o czasach PRL, a następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w quizie, wykazując się dużą wiedzą o życiu codziennym w epoce PRL. W trakcie spotkania można było też skosztować smakołyków, które pojawiały się w domach w minionej epoce.

Informacja: Magdalena Heręży, Dyrektor SP w Krasicach

Galeria zdjęć

Projekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP KrasiceProjekt edukacyjny „Ta śmieszna i straszna PRL” w SP Krasice
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).