Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Przebudowa budynku remizy w Srocku

20 października, 2021
Przebudowa budynku remizy w Srocku

Trwają prace, związane z rozbudową i przebudową istniejącego budynku usługowego remizy w Srocku.

news-2017-04-07-07  news-2017-04-07-10
(Zniszczony budynek remizy i działka jeszcze kilka lat temu...)

Temat działki przy remizie w Srocku to „temat rzeka” -  teren i obiekt przez wiele ostatnich lat był lekko zaniedbany, ulegał coraz większemu niszczeniu – co martwiło mieszkańców sołectwa. Wszystko zmieniło się w 2018 r., kiedy, po kilku latach starań, został przekazany na mienie gminne przez Spółkę dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej we Wsi Srocko https://www.mstow.pl/art/2739,nowe-ogrodzenie-przy-remizie-w-srocku.
>> jeszcze w tym samym roku przeprowadzono gruntowną termomodernizację budynku - wraz z wymianą stolarki zewnętrznej http://www.mstow.pl/art/3283,termomodernizacja-budynku-remizy-osp-w-srocku. Wcześniej wymieniono pokrycie dachowe oraz wykonano montaż instalacji odgromowej.
>> teren jest również ogrodzony (ogrodzenie panelowe zostało wykonane w 2017r.), działka ma bezpośredni dostęp komunikacyjny do drogi powiatowej.
>> w 2020r. powstała także nowoczesna strefa rekreacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”) http://www.mstow.pl/art/4057,inicjatywa-solecka-2020-w-srocku .
srocko4
(Zagospodarowana działka i budynek - wygląd obecny)

Jak tłumaczy Radny z miejscowości Srocko, Robert Misztal: - Remiza to aktualnie tylko nazwa potoczna, gdyż jednostka OSP od wielu lat nie jest niestety aktywna. Docelowo ma to być (działka i budynek) ogólnodostępne, funkcjonalne, nowoczesne miejsce dla mieszkańców sołectwa Srocko. Miejsce spotkań, zebrań sołeckich, integracji dla młodzieży i dorosłych. Tak, aby każdy mieszkaniec, młodszy czy starszy, mógł znaleźć coś dla siebie i z tego skorzystać. Krok po kroku staramy się do tego dążyć.

Zakres tegorocznych prac obejmuje rozbudowę budynku w kierunku zachodnim (w poziomie parteru) oraz przebudowę i modernizację istniejącej części – w dostosowaniu do zaprojektowanej funkcji. Dodatkowo, w ramach zagospodarowania terenu, zostaną wykonane miejsca parkingowe.
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
- przygotowanie placu budowy i zabezpieczenie terenu wokół budynku,
- demontaż bramy garażowej,
- demontaż posadzek wraz z wykonaniem nowej izolacji termicznej i przeciwwilgociowej,
- rozbiórkę istniejących schodów zewnętrznych,
- demontaż drzwi zewnętrznych, stolarki wewnętrznej,
- wykonanie nowych fundamentów pod projektowane ściany nośne,
- wykonanie nowych ścian nośnych oraz działowych, nadproży, wieńców,
- wykonanie nowej konstrukcji dachu wraz z pokryciem (nad częścią rozbudowaną),
- obróbki blacharskie, prace instalacyjne i wykończeniowe,
- wykonanie nowych kanałów wentylacyjnych, nowych posadzek,
- ocieplenie ścian zewnętrznych części projektowanej metodą lekką mokrą (z zastosowaniem płyt styropianowych), w nawiązaniu do istniejącego stanu bryły głównej,
- otynkowanie ścian, pokrycie ścian tynkowanych zaprawą gipsową, zagruntowanie oraz malowanie emulsją akrylową,
- demontaż istniejących parapetów i montaż nowych parapetów dla wszystkich okien (wewnętrzne PCV, zewnętrzne blacha stalowa powlekana),
- montaż rynny i rury spustowej z PCV,
- uporządkowanie i zagospodarowanie terenu,
- budowę instalacji oświetlenia pomieszczeń, instalacji zasilania urządzeń grzewczych i wentylacyjnych,
- instalacja wod.-kan., instalacja gazu, instalacja c.o. i wentylacja.

Wprowadzając nowy układ funkcjonalny budynku, zaprojektowano nowe pomieszczenia oraz zmianę funkcji już istniejących pomieszczeń. Obiekt wyposażony zostanie we wszystkie warunkowane przepisami instalacje wewnętrzne.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/news-2017-04-07-07_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/news-2017-04-07-10_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/srocko4_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/srocko1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/srocko2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/srocko3_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/srocko5_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).