Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Przebudowa i remont ul.Hektarowej w Jaskrowie

18 września, 2023
Przebudowa i remont ul.Hektarowej w Jaskrowie

Rozstrzygnięto postępowania przetargowe na przebudowę i remont drogi gminnej w ulicy Hektarowej w Jaskrowie.

>> To długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców Jaskrowa. Droga funkcjonuje już wiele lat, ale jej stan jest daleki od idealnego – istniejąca nawierzchnia mieszana (kruszywo, grunt, kamień) posiada liczne wyboje i nierówności.
>> Prace będą wykonane jeszcze w tym roku. Łączna długość odcinka: 1387,7 mb.
hektarowa1  hektarowa2
1. „Remont drogi gminnej w ulicy Hektarowej w Jaskrowie” (952,2 mb)
Zakres prac obejmuje wykonanie:
- robót pomiarowych;
- robót  ziemnych;
- przepustu i zabezpieczenia sieci;
- warstw podbudowy;
- nawierzchni bitumicznej.
Szerokość drogi wynosi 3,50 m, z normatywnym poszerzeniem (mijanką) do 6,00 m. W ramach remontu przewidziano bitumiczną jezdnię drogi, ułożoną w dwóch warstwach, na podbudowie z kruszywa. Na całym odcinku planuje się ułożenie poboczy o szerokości 0,50 m.

2. "Przebudowa drogi gminnej w ulicy Hektarowej w Jaskrowie” (435,5 mb)
Zakres prac to wykonanie m.in.: zjazdu o szerokości 3,50 m; robót pomiarowych; robót  ziemnych; przepustu i zabezpieczenia sieci; podbudowy i nawierzchni bitumicznej.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-09/hektarowa1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-09/hektarowa2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-09/hektarowa3_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).