Piątek, 1 grudnia 2023r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Przebudowa mostu w Kłobukowicach

21 września, 2023
Przebudowa mostu w Kłobukowicach

W piątek, 15 września, ogłoszono wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - dedykowanego samorządom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y (Państwowe Gospodarstwa Rolne). Gmina Mstów otrzymała blisko 2,5 miliona złotych na przebudowę mostu na rzece Warcie w Kłobukowicach.

Nazwa zadania:
„Przebudowa Mostu na rzece Warcie w ciągu drogi gminnej w miejscowości Kłobukowice, Gmina Mstów”

>> Przedmiotem inwestycji jest przebudowa istniejącego, mocno już zniszczonego obiektu mostowego w Kłobukowicach - w ciągu drogi gminnej, łączącej miejscowości Kłobukowice i Łuszczyn.
>> Obecna konstrukcja drewnianego mostu, oparta na licznych palach betonowych i metalowych, nie jest stabilna. Na istniejącym moście nie ma ciągu pieszo-rowerowego, a ruch odbywa się po jezdni wykonanej z bali drewnianych. Takie rozwiązanie zagraża bezpieczeństwu użytkowników.

most2  tablica-Klobukowice_2_49-mln-dofinansowania

>> Minimalna rozpiętość obiektu mostowego wyniesie około 35m, jednak jego docelowa wielkość zostanie precyzyjnie określona w dokumentacji projektowej. Minimalna szerokość obiektu mostowego to około 10mb, przy czym szerokość jezdni to ok. 7mb. W ciągu mostowym powstanie również ciąg pieszo-rowerowy, o szerokości ok. 2,5m.
>> Podczas prac przy obiekcie planowana jest przebudowa biegnącej po konstrukcji mostu sieci wodociągowej, która zasila położone przy rzece Warcie miejscowości Kłobukowice i Łuszczyn.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-09/most1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-09/most2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2023/news-09/tablica-Klobukowice_2_49-mln-dofinansowania_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).