Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Przebudowa nawierzchni targowiska w Cegielni

29 listopada, 2021
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

II etap przebudowy nawierzchni targowiska w Cegielni został zakończony. Inwestycja była dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Projekt pn. „Przebudowa nawierzchni targowiska w Cegielni wraz z odwodnieniem oraz instalacją fotowoltaiczną” uzyskał ponad 730 tysięcy złotych dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Pisaliśmy o tym: https://www.mstow.pl/art/4176,dofinansowanie-z-prow-na-przebudowe-targowiska-w-cegielni

Zmodernizowane targowisko w każdy poniedziałek służy mieszkańcom gminy (i nie tylko) jako miejsce targu (I etap prac był wykonany w 2013r). Tegoroczna inwestycja miała na celu m.in. stworzenie sprzyjających warunków dla sprzedających i kupujących - poprzez przygotowanie nowoczesnego targowiska, z wyznaczonymi strefami do handlu produktami rolno-spożywczymi.

 

 

Zakres prac objął m.in.:
- remont istniejącej nawierzchni parkingu dla klientów i drogi dojazdowej przy parkingu,
- przebudowę nawierzchni w rejonach sektorów zadaszeń namiotowych i na głównej drodze dojazdowej,
- utwardzenie nawierzchni na placu targowym dla sprzedaży z samochodu,
- przebudowę istniejącego odwodnienia.

 

Przygotowując się do realizacji inwestycji, w 2017r. na zlecenie Gminy Mstów została opracowana dokumentacja projektowo – kosztorysowa dla tego zadania.

 

Wykonawca: POL-BRUK Sp. z o.o.
Wartość inwestycji: 1.019.827,34 zł  Dofinansowanie (PROW): 733.494,00 zł.

Więcej:

https://www.mstow.pl/art/4176,dofinansowanie-z-prow-na-przebudowe-targowiska-w-cegielni

https://www.slaskie.pl/content/slaskie-dba-o-zrownowazony-rozwoj

https://prow.slaskie.pl/czytaj/lista_informujaca_o_kolejnosci_przyslugiwania_pomocy_na_operacje_typu_inwestycje_w_targowiska_lub_obiekty_budowlane_przeznaczone_na_cele_promocji_lokalnych_produktow

 

 

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).