Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

Przedłużenie linii miejskich MPK do Srocka od 1 czerwca

29 maja, 2024
1
Przedłużenie linii miejskich MPK do Srocka od 1 czerwca

W związku z wykonaniem nowej pętli autobusowej w Srocku, od 1 czerwca br. linie autobusowe komunikacji miejskiej nr 26 i 30, obsługiwane przez MPK Częstochowa, zostaną przedłużone do miejscowości Srocko.

DOC Komunikat-39--Przedluzenie-linii-26-i-30-w-gminie-Mstow-od-1-czerwca

>> Od 1 czerwca 2024 r. (sobota) komunikacja miejska w Gminie Mstów zyska nowe 2,3 km tras. Stanie się tak za sprawą przedłużenia linii autobusowych nr 26 i 30, obsługiwanych przez MPK - od Siedlca, przez Gąszczyk, do nowej pętli w Srocku.
>> WAŻNE: W dni robocze nowym odcinkiem będzie kursować linia 26, wykonując po 8 kursów dziennie do Srocka. Natomiast w weekendy pojedzie tam linia 30, która w soboty wykona 7, a w niedziele – 5 par kursów.
>> Liczba kursów  i rozkłady jazdy mogą ulec zmianie w przyszłości - wszystko będzie zależało od zainteresowania mieszkańców tej części gminy i ich chęci skorzystania z komunikacji miejskiej.
>> Podobnie jak ma to miejsce na wszystkich liniach MPK na terenie Gminy Mstów, również mieszkańcy Srocka, Gąszczyka i sąsiednich miejscowości będą mogli korzystać z biletów miejskich. Oznacza to przykładowo, że na jednym bilecie będzie można dojechać np. z Gąszczyka na Parkitkę.

PDF 26_SROCKO_04
PDF 26_SIEDLEC_01
PDF 26_PLAC_DASZYNSKIEGO_02
PDF 30_SROCKO_04
PDF 30_MSTOW_-_PLAC_MICKIEWICZA_01
PDF 30_PLAC_DASZYNSKIEGO_02
petla-Srocko   petla-Srocko2

Odcinek od Siedlca do Gąszczyka nie był obsługiwany przez komunikację miejską nigdy dotąd w historii, a przecież autobusy MPK zawitały do Mstowa już w 1958 r. i kursowały nieprzerwanie do wakacji 1991 r., po czym linia 57 uległa likwidacji.
W ostatnich latach Gmina Mstów i Miasto Częstochowa, dzięki bardzo dobrej współpracy władz obu samorządów, wspólnie tworzą komunikację miejską na naszym terenie. Długość tras MPK w naszej gminie sięga właśnie 16,9 km, natomiast łączna długość odcinków poszczególnych linii (czyli 18, 26 i 30) – 19,8 km.
Tym samym komunikacja miejska w Gminie Mstów osiąga swój największy zasięg, zapewniając bezpośrednie połączenia już dla ponad połowy mieszkańców gminy.

Oto, jak wyglądała ekspansja sieci linii w MPK na terenie Gminy Mstów w ostatnich latach:
* 1 stycznia 2012 r. – linia nr 30 zostaje wydłużona od pętli Batalionów Chłopskich w Częstochowie do Jaskrowa (pętla przy ul. Willowej);
* 1 stycznia 2015 r. – linia nr 26 zostaje wydłużona od pętli Mirów Pegaz w Częstochowie do Siedlca;
* 1 września 2016 r. – fragment Jaskrowa zostaje skomunikowany linią nr 18, kursującą z Batalionów Chłopskich do Mirowa;
* 1 września 2020 r. – linia nr 30 zostaje wydłużona z Jaskrowa przez Wancerzów i Mstów do Siedlca;
* 1 czerwca 2024 r. – część kursów linii nr 26 i 30 zostaje wydłużona z Siedlca przez Gąszczyk do Srocka.

więcej: https://www.czestochowa.pl/od-soboty-przedluzenie-linii-26-i-30-mpk-w-gminie-mstow?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0K2o-RRoSZB1LOLNw0GctdM399UEOyk-vHlugpHUiBH1arZyzMun0HgLA_aem_AYSeSh5fFiNXBiNl4NlcvmNLTeDSjPnX8itvgMYzR5DBt5o2GBCA-Grs18u6_fTG5uicYC1N8v8sPo3f8XuF1vqo
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Jedna odpowiedź do “Przedłużenie linii miejskich MPK do Srocka od 1 czerwca”

  1. obibok pisze:

    Z tym przedłużeniem 30 do Jaskrowa w roku 2012 to bym nie szalał, bo zarówno 17, jak i 30 jeździły tam już wcześniej. No i trochę śmiesznie, że gmina wygłaszając taki komunikat zupełnie pomija fakt funkcjonowania na odcinku Mstów – Srocko – i dalej do Kobyłczyc linii M1, którą sama uruchomiła. Fakt, że od tamtego czasu w ogóle się tym nie chwali, nie publikuje rozkładów itd. Żenada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).