Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Remont ulicy Równoległej w Mokrzeszy

04 września, 2022
Remont ulicy Równoległej w Mokrzeszy

Nowe warstwy bitumiczne jezdni, odtworzone pobocza oraz wymiana koryt odwadniających – to główny zakres zrealizowanego i zakończonego remontu ulicy Równoległej w Mokrzeszy.
>> Ulica Równoległa w Mokrzeszy rozpoczyna się włączeniem do drogi wojewódzkiej 786 (ul. Częstochowska), a kończy skrzyżowaniem z drogą gminną (ul. Ogrodowa, w kierunku Kuśmierek).
>> Wzdłuż odcinka przebudowanej drogi zlokalizowana jest głównie zabudowa jednorodzinna i pola uprawne.
>> Jezdnia posiadała wcześniej liczne spękania i ubytki. Remont drogi polegał na wymianie warstw bitumicznych jezdni, odtworzeniu poboczy oraz wymianie koryt odwadniających.
rownolegla_4

Przedmiot zamówienia: Remont ulicy Równoległej w Mokrzeszy
Długość odcinka: 593,33 m.
Zakres zrealizowanych prac:
- prace geodezyjne, związane z wytyczeniem drogi w terenie,
- frezowanie korekcyjne nawierzchni istniejącej,
- rozbiórka istniejących koryt betonowych,
- ułożenie nowych koryt betonowych,
- oczyszczenie i skropienie nawierzchni emulsją,
- wykonanie warstwy wiążącej konstrukcji nawierzchni,
- wykonanie warstwy ścieralnej konstrukcji nawierzchni,
- wykonanie poboczy i odwodnienia,
Pomiędzy podbudową z kruszywa a warstwami bitumicznymi ułożono dodatkowo geosiatkę wzmacniającą.

Galeria zdjęć

Remont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w MokrzeszyRemont ulicy Równoległej w Mokrzeszy

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).