Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Sensoryczny plac zabaw w Przedszkolu w Wancerzowie

21 marca, 2023
Sensoryczny plac zabaw w Przedszkolu w Wancerzowie
Na placu zabaw Przedszkola w Wancerzowie pojawił się nowy sprzęt: krzywe zwierciadła, panel muzyczno-sensoryczny oraz kuchnia. Zakupione elementy pozwolą przedszkolakom kreatywnie spędzać czas na dworze, bawić się i pobudzać wyobraźnię.

Panel muzyczno-sensoryczny wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, stymulując jego wzrok oraz słuch. Kolory oddziałują na nastój i emocje dziecka, co kieruje prawidłowo rozwój psychiki. Granie na instrumentach aktywizuje obie półkule mózgowe. Dodatkowym atutem jest rozwój motoryki małej, możliwość utrwalania figur geometrycznych, jak i kolorów oraz współpraca podczas działań z panelem.
przed_wanc_2_placzabaw

Krzywe zwierciadła - to sprzęt umożliwiający doskonałą zabawę dla dzieci, jak i dla dorosłych. Każde zniekształcenie widoczne na lustrze jest wytłumaczone, co jest dla dzieci intrygujące i zachęcające do eksploracji otaczającego świata.
przed_wanc_5_placzabaw

Stół ogrodnika czyli kuchnia - to sprzęt umożliwiający kreatywne działanie podczas zabaw swobodnych na świeżym powietrzu. Dzieci mogą pobawić się w jedną z ulubionych zabaw tematycznych, czyli gotowanie. Podczas działań mają okazję wcielić się w rolę dorosłych i uczyć współpracy w działaniu.
przed_wanc_7_placzabaw

Informacja: Justyna Krauze-Cieślińska, Dyrektor Przedszkola w Wancerzowie

Galeria zdjęć

Sensoryczny plac zabaw w Przedszkolu w WancerzowieSensoryczny plac zabaw w Przedszkolu w WancerzowieSensoryczny plac zabaw w Przedszkolu w WancerzowieSensoryczny plac zabaw w Przedszkolu w WancerzowieSensoryczny plac zabaw w Przedszkolu w WancerzowieSensoryczny plac zabaw w Przedszkolu w WancerzowieSensoryczny plac zabaw w Przedszkolu w Wancerzowie

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).