Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

SP Mstów mistrzem Powiatu Częstochowskiego

16 października, 2021
SP Mstów mistrzem Powiatu Częstochowskiego

W Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej chłopców 2021/2022 (urodzonych w 2009r. i młodszych) reprezentanci Szkoły Podstawowej w Mstowie okazali się bezkonkurencyjni, pewnie zdobywając tytuł mistrzowski.
Łącznie w turnieju wystartowało 16 szkół. Mistrzostwa składały się z trzech etapów: eliminacji, półfinałów i finału, który odbył się w Kamienicy Polskiej.

spmstow_1
Wyniki drużyny SP Mstów:
eliminacje
Mstów – Rudniki                               11 : 0
Mstów – Kamienica Polska   3 : 1

półfinały
Mstów – Rędziny                              5 : 1
Mstów – Borowno                             9 : 0

finały
Mstów – Dąbrowa Zielona                8 : 2
W ścisłym finale, meczu, który decydował o tytule mistrzowskim, Mstów spotkał się ponownie z drużyną gospodarzy Kamienicą Polską - wygrywając 4:0.

Bramki dla reprezentacji SP Mstów zdobywali: Igor Kabacik – 14, Krystian Kępa – 13, Paweł Charaziak – 6, Igor Wawrzyniak – 4, Dawid Kopcik – 1, Kacper Radecki – 1, Oliwier Podsiedlik – 1.
Warto zauważyć, że mstowska drużyna łącznie w trzech turniejach zdobyła 40 bramek, a straciła tylko 4. Wielkie gratulacje dla całej drużyny za zaangażowanie, walkę do końca i wywalczenie dużego sukcesu, jakim jest Mistrzostwo Powiatu.

Skład reprezentacji SP Mstów: Igor Kabacik, Krystian Kępa, Paweł Charaziak, Igor Wawrzyniak, Dawid Kopcik, Kacper Radecki, Oliwier Podsiedlik, Kordian Reterski, Norbert Milka, Filip Kopel, Aleks Palacz.
Opiekun: Piotr Całusiński.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/spmstow_1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/spmstow_4_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-10/Skan_20211013_m.jpg

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).