Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Specjalistyczny samochód trafił do OSP Mstów

05 czerwca, 2021
Specjalistyczny samochód trafił do OSP Mstów

Jednostka OSP Mstów wzbogaciła się o średni samochód specjalny SH-25 MAN, z podnośnikiem hydraulicznym i drabiną o wysięgu 25 m. Do tej pory samochód znajdował się na stanie i w użytkowaniu Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Uroczyste powitanie i przekazanie samochodu odbyło się na mstowskim rynku w środę 02 czerwca br. Ceremonię prowadził Prezes jednostki OSP Mstów, dh Mateusz Bielawski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.:

- Poseł na Sejm RP, Lidia Burzyńska

- Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz

- Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, bryg. Piotr Placek

- Naczelnik Wydziału Technicznego CS PSP w Częstochowie, bryg. Roman Ławiński

- Dowódca JRG3 PSP w Częstochowie, st. kpt. Piotr Knysak

- Wykładowca CS PSP w Częstochowie, kpt. Mariusz Basiak

- Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie, Teresa Nowakowska

ospmstow_5

Symbolicznego wręczenia kluczyków do samochodu przedstawicielom jednostki OSP Mstów dokonał Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, bryg. Piotr Placek. Przecięto również wstęgę, a także wygłoszono okolicznościowe przemówienia.
ospmstow_8

Parametry samochodu specjalnego SH 25 MAN
Podwozie: MAN TGL 12.240
Zabudowa: BUMAR-Koszalin
Rok produkcji: 2010
Ilość miejsc: 3
Napęd 4x2
Maksymalna wysokość robocza: 25,0 m
Maksymalny udźwig kosza: 265 kg (2 osoby + 85 kg)
Długość w pozycji transportowej: 7,8 m
Szerokość w pozycji transportowej: 2,5 m
Wysokość w pozycji transportowej: 3,4 m
Kąt obrotu: n x 360°
Ramię podnośnika wyposażone jest w układ doprowadzenia wody - do przeprowadzania akcji gaśniczych z kosza. Pomost wyposażony w wspornik do mocowania noszy. Ponadto na wyposażeniu znajdują się m.in.: nosze typu „deska”, piła łańcuchowa do drewna, piła do betonu i stali, węże, prądownice.

ospmstow_11

Zarząd jednostki OSP Mstów składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym do jednostki trafił tak nowoczesny i potrzebny sprzęt, w szczególności: Poseł na Sejm RP Lidii Burzyńskiej, Komendantowi CS PSP w Częstochowie Piotrowi Plackowi oraz Wójtowi Tomaszowi Gęsiarzowi.

Galeria zdjęć

Specjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP MstówSpecjalistyczny samochód trafił do OSP Mstów

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).