Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

STOP! Azbest

15 kwietnia, 2024
STOP! Azbest

NABÓR WNIOSKÓW NA USUNIĘCIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST w 2024 roku Z TERENU GMINY MSTÓW

Informujemy, że Gmina Mstów w 2024 roku ma możliwość ubiegania się o pozyskanie dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w ramach programu priorytetowego: „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”).
az

W związku z powyższym ogłasza się nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest. Dofinansowanie obejmuje 100% kosztów związanych z demontażem, odbiorem, transportem i unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest z budynków stanowiących własność osób fizycznych. W pierwszej kolejności usuwane będą pokrycia o najwyższym stopniu uszkodzenia.

>> Nabór wniosków nie obejmuje przedsięwzięć realizowanych w gospodarstwach rolnych należących do beneficjentów Działania A1.4.1 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Nabór tych wniosków będzie prowadzony w późniejszym terminie.
>> Dofinansowanie nie obejmuje kosztów zakupu czy też montażu nowego pokrycia.

>> Wszyscy zainteresowani usunięciem wyrobów zawierających azbest w 2024 r. winni złożyć wniosek z kompletem dokumentów do dnia 07.05.2024 roku.
Do wniosku należy dołączyć:
- kolorowe zdjęcie wyrobów zawierających azbest (eternitu) z widocznym numerem porządkowym budynku wraz z opisem zawierającym dokładny adres posesji oraz danymi składającego wniosek,
- ocenę stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest,
- w przypadku, gdy prawo własności do nieruchomości posiada kilka osób, należy dołączyć pisemną zgodę poszczególnych współwłaścicieli na wykonanie prac związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

Druki wniosków oraz druki oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania odpadów zawierających azbest dostępne są w Urzędzie Gminy w Mstowie oraz na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy w Mstowie: www.mstow.pl
azbest_grafika1
Realizacja zadania będzie uzależniona od uzyskanego dofinansowania.

Dokumenty i załączniki:
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).