Niedziela, 3 grudnia 2023r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

STUDNIA GŁĘBINOWA W JASKROWIE

16 maja, 2016
Zabytkowe stodoły - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Zabytkowe stodoły - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

 Z uwagi na występujące braki wody w miesiącach letnich w miejscowości Jaskrów (zwłaszcza na końcówkach sieci w ul. Częstochowskiej, Willowej i Jurajskiej) została zaprojektowana i wykonana studnia głębinowa. 

Studnia znajduje się na ul. Bocznej w Jaskrowie. Jest to bardzo ważna inwestycja dla miejscowości, gdyż letnie braki wody (w okresie dużych rozbiorów) mocno dały się we znaki mieszkańcom Jaskrowa.
Powagę sytuacji zrozumiała Rada gminy Mstów, która zabezpieczyła środki w budżecie na 2016 rok.  

Na dzień dzisiejszy zrealizowano nw. prace :
- wykonano otwór studzienny na głębokości 80 metrów, trafiając na wodę w  wapieniu jury górnej  o bardzo dużej wydajności (60 m3/h),
- studnię wykonano z rur stalowych o średnicy Ø14 cali,
- zamontowano filtr  szczelinowy (dn 200).

Zwierciadło wody znajduje się na głębokości ok. 44 metrów.
 

2016-05-studnia-02.jpg


Po zatwierdzeniu dokumentacji powykonawczej studni przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie, zostaną zrealizowane następujące prace:

- wykonanie obudowy studni typu Akro- Fero z armaturą  nierdzewną,
- zamontowanie rurociągu tłocznego w studni (z rur nierdzewnych) łącznie z pompą, sterowaną za pomocą falownika oraz czujnika ciśnieniowego,
- połączenie przyłącza wodociągowego z rurociągiem tłocznym,
- przyłącze elektryczne od skrzynki elektrycznej do falownika na studni,

 

2016-05-studnia-01.jpg

Kierownik ZGK, Stanisław Relidzyński przy studni głębinowej – na zewnątrz widać na razie niewiele..

 

Przewidywany termin rozruchu i uruchomienia studni:  do 31 lipca 2016.

 
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).