Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Sukces KGW “Jurajskie Kwiaty” w Siedlcu

18 czerwca, 2024
Sukces KGW “Jurajskie Kwiaty” w Siedlcu

Koło Gospodyń Wiejskich „Jurajskie Kwiaty” w Siedlcu odniosło duży sukces, wygrywając I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, który miał miejsce 15 czerwca br. w Kłobucku.

>> Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.
>> Organizatorzy konkursu: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.
>> Jury konkursowe oceniało przygotowane potrawy pod względem kompozycji smakowej składników, aromatu potrawy, tekstury poszczególnych elementów potrawy. Ocenie podlegało również wykonanie i sposób prezentacji potrawy konkursowej.

siedlec5  siedlec7

Przygotowaną przez Panie z KGW „Jurajskie Kwiaty” w Siedlcu potrawą była „Zupa Krem z pokrzyw znad doliny Warty”, która przypadła do gustu Jury - co dało pierwsze miejsce w konkursie i awans do kolejnego etapu, tym razem wojewódzkiego. Gratulujemy!

Galeria zdjęć

Sukces KGW Sukces KGW Sukces KGW Sukces KGW Sukces KGW Sukces KGW Sukces KGW Sukces KGW Sukces KGW Sukces KGW
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).