Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

“Święto Jabłka 2023”

24 sierpnia, 2023
“Święto Jabłka 2023”

Ciekawi artyści, bogata oferta gastronomiczna, perfekcyjna organizacja, liczne atrakcje i piękna pogoda – to był przepis na udane „Święto Jabłka 2023” na mstowskich błoniach. 

>> „Święto Jabłka” to impreza wynikająca ze specyfiki regionu mstowskiego, który szczyci się największą ilością sadów (ponad 200 ha) w województwie śląskim. Jest wyrazem szacunku dla pracy lokalnych sadowników, którzy wkładają wiele wysiłku w swoje gospodarstwa.

>> Mstowska impreza słynie m.in. z bogatej oferty gastronomicznej i licznych atrakcji. Tradycyjnie można było zakupić lokalne produkty (na stoisku niezastąpionych Państwa Walaszczyków z Wancerzowa), a wśród nich: jabłka, gruszki czy śliwki. Dodatkowo na obiekcie stadionu „Warty” Mstów znalazły się liczne stoiska gastronomiczne oraz tradycyjna kiełbasa z grilla, powodzeniem cieszyły się również frykasy z ziemniakiem w roli głównej.
>> Dzieci mogły „poszaleć” m.in. na dmuchawcach, zjeżdżalniach i kulach wodnych.

0_plakat    2

>> Uroczystym i miłym akcentem było wręczenie Odznak Honorowych „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego” dla ośmiu druhów ochotników z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów. Pisaliśmy o tym: https://www.mstow.pl/art/4791,wyroznienia-dla-strazakow-z-gminy-mstow 
>> Jednakże „Święto Jabłka” to nie tylko uczta dla ciała, ale i dla serca i ducha, wszak to wydarzenie kulturalne.

>> Pierwsza na scenie wystąpiła utalentowana wschodząca gwiazda, Kinga Kipigroch. Ta trzynastoletnia, skromna dziewczyna, mieszkanka sąsiedniej gminy Kłomnice, została nazwana „Diwą”, gdy podbiła serca Polaków i jurorów  w programie „The Voice of Kids”. Na mstowskiej scenie wykonała m.in. utwory znane z ekranu TV – „Euphoria”, czy „My heart will go on”.
>> Swoim talentem czarowała publiczność również Magdalena Drążek, na co dzień mieszkanka Mstowa - obdarzona barwą głosu o niezwykłym brzmieniu i uroku. Na scenie wykonała najpiękniejsze utwory Anny Jantar.

8a  16b

>> W gronie kobiet czarujących głosem znalazła się w tym dniu ikona polskiej piosenki, Halina Frąckowiak. Artystka wykonała swoje ponadczasowe utwory, z właściwym sobie wdziękiem i niepowtarzalnym urokiem. Widownia śpiewała razem z piosenkarką takie hity jak: „Napisz proszę chociaż krótki list”, „Bądź gotowy do drogi” czy „Papierowy księżyc”.

13a 15

>> Po tej potężnej dawce damskiego wokalu, na scenie rozbrzmiał męski głos. Zebranych na imprezie widzów zabawił i rozbawił Marcin Daniec – niezwykle lubiany artysta kabaretowy, pierwszy z polskich stand-uperów. Niepowtarzalny styl i urok osobisty składają się na oryginalny i jedyny w swoim rodzaju wyraz artystyczny tego satyryka. Marcina Dańca nie da się z nikim pomylić, gdyż posiada niebywałą lekkość wysławiania się i nazywania rzeczy w niecodzienny sposób. Kunszt udowodnił, wplatając w swoje monologi elementy mstowskiej rzeczywistości i lokalnych perełek, czym zaskarbił sobie jeszcze większą sympatię publiczności w Mstowie. Wujek Marcin, jak sam siebie określił, wykonał też charakterystyczne dla swojej twórczości wiersze - ten o „teściowej” i o tym „skąd się biorą dzieci”.

>> Ostatnią gwiazdą wieczoru był zespół M.I.G., gwiazda muzyki disco-polo. Zespół tworzy trzech braci i jedna siostra – niesamowita rodzina, owładnięta pasją muzykowania. Ich przeboje to piosenki nasycone optymizmem, energią i dynamiką. Na scenie czują się jak „ryby w wodzie” i emanują takim „power’em”, że nie sposób nie dać się porwać muzyce. Największe hity zespołu to: „Wymarzona”, „Miód malina”, „Lalunia”, „Zabiorę Cię na bal”.

DSC03306a  DSC03538
>> Na zakończenie mstowskiej imprezy tradycyjnie wystąpił DJ Maciek, który tanecznie, skocznie i niezwykle energicznie zakończył dzień pełen wrażeń dla uczestników festynu w Mstowie.

Organizatorzy składają podziękowania:
- wszystkim przybyłym za wspólną zabawę,
- sponsorom i partnerom za wsparcie imprezy,
- podmiotom współpracującym za pomoc i współpracę,
- firmom za profesjonalną realizację obsługi sceny, nagłośnienia czy zapewnienia bezpieczeństwa,
- wolontariatowi za aktywny udział w festynie i konkursach,
- strażakom z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów za trud pilnowania ładu wokół imprezy.

Relacja: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie
Zdjęcia: Piotr Chaładaj, Artur Śpiewak

Galeria zdjęć
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).