Środa, 11 września 2024r. | Imieniny: Jacka, Prota, Dagny, Hiacynta
Pokaż menu

“Święto Jabłka”

28 sierpnia, 2024
“Święto Jabłka”

„Święto Jabłka” to już uznana marka w regionie. Owocowa impreza plenerowa przyciągnęła w sobotę do Mstowa tłumy mieszkańców gminy i okolic, chętnych do dobrej zabawy i skorzystania z ciekawej oferty kulturalnej.

>> Impreza ma na celu promowanie lokalnych produktów – a przecież w Gminie Mstów jest ponad 200 hektarów sadów owocowych (najwięcej w województwie śląskim). Podczas tegorocznej edycji „Święta Jabłka” pogoda dopisała aż nadto - żar lał się z nieba, a bogaty program artystyczny szczelnie wypełnił sobotnie popołudnie i godziny wieczorne.

1_plakat  sw_jablka_2
>> Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół „Mood Makers”. Młodzi muzycy w ramach młodzieżowej sceny Gminy Mstów zaprezentowali covery w znakomitym, świeżym wykonaniu.
>> Wątek ludowy to jak zawsze domena zespołu śpiewaczego KGW Mstowianki. Panie swoim śpiewem od wielu lat kultywują tradycje polskiej wsi.
>> Zaraz po nich pojawiła się legenda polskiej sceny rozrywkowej, która „nie liczy godzin i lat”. Andrzej Rybiński przypomniał swoje nieśmiertelne przeboje, znane i lubiane piosenki, które śpiewał wraz z publicznością.
>> Zupełną muzyczną odmianą był koncert w wykonaniu Weroniki Zielińskiej-Wilczyńskiej, która wykonała przeboje światowego formatu. Wokalistka ta śpiewa w pięciu różnych językach i ten właśnie kunszt zaprezentowała mstowskiej publiczności.

sw_jablka_20 sw_jablka_31

>> Ciekawostką i nowością był pokaz kulinarny, prowadzony przez Artura Bodziachowskiego, szefa firmy Mniam Mniam Slow Food. Trzech wybranych śmiałków zostało wytypowanych do zjedzenia potrójnego burgera na czas. Główną nagrodą był voucher do jednej z restauracji.
>> Solidną dawkę śmiechu zapewniła legenda polskiego kabaretu, czyli Kabaret Jurki, który skutecznie rozbawiał zebraną publiczność. Skecze i piosenki zmieniły nieco klimat jabłkowej imprezy, by za moment znów powrócić do tematów kulinarnych w postaci pokazu kulinarnego przeprowadzonego przez Artura Bodziachowskiego. Na oczach zgromadzonej publiczności została przyrządzona kaczka z jabłkiem, a następnie odbyła się jej degustacja.
>> Muzyczną kropkę nad „i” postawiła rewelacyjna gwiazda muzyki disco polo, grająca na żywo. Zespół Daj To Głośniej rozgrzał publiczność tanecznymi hitami, które były śpiewane również przez licznie zgromadzonych fanów.
>> Dobrą zabawę zakończyła dyskoteka, prowadzona tradycyjnie przez DJ Maćka.

sw_jablka_43  sw_jablka_45

>> Oprócz ciekawej oferty rozrywkowo-kulturalnej, liczne atrakcje czekały również na dzieci i młodzież. Dmuchańce i zjeżdżalnie były do dyspozycji naszych najmłodszych. W jednym z namiotów prowadzone były także zajęcia twórczo – kreatywne. Wolontariusze GOKu przygotowali szereg pomysłów na zagospodarowanie czasu wolnego.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie, Urząd Gminy w Mstowie
Współorganizatorzy: Sadownicy z Gminy Mstów
Patronat medialny: Gazeta Częstochowska, Radio Fiat, TV Orion, Kupiec Częstochowski.
Sponsorzy: Demar, Cemex, Jura Bank, MotoCar Dąbrowscy, Strojec, Avao, sMeble, Intersum.
Instytucje, osoby lub podmioty wspierające organizację imprezy: jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Mstów, pracownicy Urzędu Gminy i „Warty” Mstów.
Zdjęcia: Artur Śpiewak, Maciej Juszczyk

Galeria zdjęć




Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).