Niedziela, 5 grudnia 2021r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

„Święty Mikołaj na Kresach”

26 października, 2021
„Święty Mikołaj na Kresach”

Po raz kolejny dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Mstów oraz harcerze Szczepu "Skała", wzięli udział w akcji "Święty Mikołaj na Kresach".

Była ona zorganizowana przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach (Delegatura w Częstochowie). Każdego roku, dzięki zaangażowaniu m.in. gmin regionu częstochowskiego, realizowana jest misja wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich.
plakat

Tegoroczna akcja obejmowała - oprócz zbiórki datków pieniężnych - także dary rzeczowe, w postaci przyborów szkolnych i słodyczy. Zostaną one, jak co roku, przekazane dzieciom z polskich szkół na terenie dawnych Kresów Wschodnich: Litwy - Wileńszczyzny, Ukrainy - Ziemi Lwowskiej oraz Białorusi.

kresy215
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane przybory szkolne, zabawki i słodycze, a wolontariuszom i harcerzom za zaangażowanie w przeprowadzenie zbiórki.

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).