Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Szkolenie podstawowe OSP

23 grudnia, 2022
Szkolenie podstawowe OSP

W dniu 18 grudnia 2022 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie odbył się egzamin kończący szkolenie podstawowe kandydatów na strażaka ratownika, w którym brali udział druhowie OSP z Powiatu Częstochowskiego, w tym również strażacy z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów (OSP Krasice, OSP Mokrzesz, OSP Kuchary, OSP Kobyłczyce).

kurs-podstawowy
Dwumiesięczne szkolenie ukończyło w sumie 7 strażaków z terenu naszej gminy. Podczas całego cyklu szkoleniowego zapoznali się z obsługą sprzętu pożarniczego będącego na wyposażeniu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z terenu miasta Częstochowy oraz Koniecpola. Słuchacze zdobyli wiedzę niezbędną do ratowania życia, zdrowia oraz mienia.

Gratulujemy wytrwałości oraz życzymy samych sukcesów na trudnej drodze niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Zdjęcia: KM PSP w Częstochowie

Galeria zdjęć
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).