Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Termomodernizacja szkoły w Krasicach

16 listopada, 2021
Termomodernizacja szkoły w Krasicach

Trwają prace budowlane, związane z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Krasicach.

Obecny budynek szkoły to obiekt z lat 50-tych XX wieku (w latach 80-tych dobudowa sali przedszkolnej). Budowla parterowa (z częściowym podpiwniczeniem), z poddaszem nieużytkowym, wykonana w technologii tradycyjnej, murowanej. Dach wielospadowy, wysoki, o konstrukcji drewnianej, kryty blachą trapezową – niestety w złym stanie technicznym, co od kilku lat stawało się coraz większym problemem.
Pod względem izolacyjności cieplnej przegród budynek szkoły w Krasicach nie spełniał już także wymagań norm obecnie obowiązujących. Konieczne stało się przebudowanie dachu, wykonanie nowej konstrukcji dachowej (z pokryciem blachą trapezową powlekaną) i zwiększenie kąta nachylenia nowego dachu (komin obsługujący kotłownię był czasem zalewany wodami opadowymi).

krasice5

Zakres termomodernizacji obejmuje m.in.:
- docieplenie ścian i remont dachu budynku Szkoły Podstawowej w Krasicach,
- przebudowę dachu nad salą przedszkolną,
- remont kominów i ław kominiarskich,
- wykonanie instalacji odgromowej,
- odtworzenie nawierzchni utwardzonej przy budynku,
- modernizację instalacji c.o. oraz modernizację kotłowni zasilanej kaskadą kotłów gazowych,
- wykonanie nowych parapetów okiennych, obróbek blacharskich, systemu rynnowego itp.

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/krasice1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/krasice2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/krasice3_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/krasice4_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/krasice5_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/krasice6_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/krasice7_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-11/krasice8_m.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).