Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

WAKACYJNE SPACERY PO ŚCIEŻCE EDUKACYJNEJ W “LIPÓWCE”

27 czerwca, 2016
Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

 Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie,  „CEMEX” Polska oraz Stowarzyszenie „Przytulia” zaprasza mieszkańców gminy Mstów do udziału w wakacyjnych spacerach po ścieżce edukacyjnej „Kopalnia przywrócona naturze” w kamieniołomie Lipówka w Rudnikach.

 
 
Spacery odbędą się w  wybrane soboty od 25 czerwca do 27 sierpnia. Po kamieniołomie oprowadzać będą naukowcy z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Akademii. Udział w spacerach jest bezpłatny.  
 
 

2016-06-lipowka.jpg
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).