Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Współpraca e-Twinning ze szkołą na Malcie

07 czerwca, 2021
Współpraca e-Twinning ze szkołą na Malcie

W ramach współpracy e-Twinning 19 maja odbyła się kolejna wideokonferencja Szkoły Podstawowej w Mstowie ze szkołą St Thomas More College Marsaskala Primary na Malcie.
Koordynatorką wydarzenia, jak i całej współpracy e-Twinning z Maltą od 2016 roku, jest nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Mstowie, Anna Kluźniak. Od tego czasu już czterokrotnie nasze dzieci poznawały maltański kraj i kulturę, jak również ćwiczyły przy tym porozumiewanie się w języku angielskim.

malta

W tym roku w konferencji wzięła udział klasa III b z mstowskiej szkoły. Dzieci odpowiadały na pytania, które wcześniej wybrały i przygotowały koordynatorki z Polski i Malty. Rozmowy dotyczyły m.in. naszych miejscowości, szkół, krajów, wyglądu pór roku, sławnych postaci, jak również spraw bardzo codziennych, jak spędzanie wolnego czasu. Językiem, w którym uczniowie porozumiewali się, był język angielski.
Dzieciom z Malty bardzo podobały się zaprezentowane slajdy i zdjęcia naszej okolicy m.in. Skały Miłości i rzeki Warty - jak również zdjęcia zimy w Polsce i śniegu, który znają tylko z opowieści.

Informacja: Anna Kluźniak
Foto: Aneta Pałczyńska

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/malta1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/malta2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/malta3_m.jpg

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).