Niedziela, 5 lutego 2023r. | Imieniny: Agaty, Adelajdy
Pokaż menu

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

27 kwietnia, 2021
XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

W tegorocznym finale wojewódzkiego etapu XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci na terenie woj. śląskiego wpłynęły 983 prace ze 129 szkół podstawowych. Tym razem hasłem konkursowym dla młodych twórców była sentencja: „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

W całym kraju do Konkursu zgłoszono 43 233 prace z 3 743 szkół podstawowych. W województwie śląskim należy tutaj pochwalić szczególnie najmłodszych artystów: w I grupie wiekowej, od uczniów klas od 0 do 3, napłynęły 644 prace. Starsi uczniowie również wykazali się twórczą ambicją i w II grupie wiekowej, wśród uczniów klas od 4 do 8 powstało 339 niezwykle różnorodnych prac.

Hasło XI edycji Konkursu Plastycznego nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Organizacja Konkursu pozwala sprawdzić wiedzę najmłodszych mieszkańców wsi o bezpieczeństwie pracy i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Celem działania kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.
Plakat_II_konkurs_rymowanki_min_2021__002_

W pracach komisji powołanej przez Oddział Regionalny KRUS w Częstochowie wzięli udział przedstawiciele współorganizatorów i fundatorów nagród m.in. Piotr Dobosz - dyrektor OR KRUS w Częstochowie. Ocenie poddano 886 prac plastycznych (586 w grupie I oraz 300 w grupie II).

Komisja wybrała laureatów i ustaliła kolejność miejsc.

W I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) III miejsce przyznano Sabinie Smaga, uczennicy klasy „0” SP w Koninie, II miejsce – Indze Pliczko, uczennicy 1 klasy SP w Woźnikach. Zwyciężyła w tej grupie wiekowej Barbara Sarnowska – uczennica klasy „0” SP w Dąbrowie Zielonej.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 – 8), III miejsce przyznano Damianowi Olejnikowi, uczniowi 6 klasy SP w Koninie, II miejsce – Nadii Jaworskiej, uczennicy klasy 4 SP
w Kulejach. Zwyciężyła w tej kategorii Maja Gajęcka, uczennica 4 klasy SP w Krzyżanowicach.

krus-logo-normal

Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała także 8 wyróżnień w I grupie wiekowej oraz 7 wyróżnień w II grupie wiekowej.

Wśród najmłodszych artystów uznanie zyskali: Kazimierz Kiciński (klasa „0” w ZSP w Kalei), Bartosz Grzyb (klasa 2 SP w Konopiskach), Maximilian Otawa (klasa 1 Katolicka SP w Raciborzu), Nikola Musialik (klasa 2 SP w Gniazdowie), Amelia Czogała (klasa 1 ZSP w Górkach Śląskich), Emilia Szczerba (klasa 3 SP w Turowie), Anna Hucz (klasa 2 SP w Boronowie) oraz Bartłomiej Rozpondek (klasa 1 SP w Turowie).

W II grupie wiekowej (klasy 4 – 8), wyróżnienia otrzymują: Ignacy Głowacki (klasa 7 SP w Kruszynie), Dominika Nowak (klasa 5 SP w Boronowie), Martyna Bielawska (klasa
6 SP we Wrzosowej), Paweł Szalbot (klasa 5 SP nr 1 w Brennej), Kacper Kubara (klasa 7 SP w Pradłach), Wiktoria Nowicka (klasa 7 SP nr 19 w Częstochowie), Igor Żak (klasa 4 SP we Mstowie).

 

Prace laureatów z każdej grupy wiekowej zostały zakwalifikowane do Centralnego Etapu Konkursu. Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!!!

Informacja: KRUS, OR w Częstochowie

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).