Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

XI REGIONALNA PREZENTACJA POTRAW I WYROBÓW WIELKANOCNYCH

22 marca, 2016
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W sobotę 12 marca br. w Nowej Brzeźnicy (powiat pajęczański) odbyła się XI Regionalna Prezentacja Potraw i Wyrobów Wielkanocnych.
Gminę Mstów tradycyjnie reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mstowie. Można było podziwiać pięknie przystrojone stoły i degustować świąteczne potrawy.

 

2016-03-stoly-06.jpg


Prezentacja została zorganizowana przez:
Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie, na czele z Prezesem Władysławem Serafinem i Przewodniczącą Rady Krajowej KGW Bernadettą Niemczyk. Współgospodarzem imprezy był również Wójt gminy Nowa Brzeźnica, Jacek Jarząbek.

 

2016-03-stoly-07.jpg

Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Nowa Brzeźnica i całego regionu częstochowskiego.  
Towarzyszyły jej występy artystyczne miejscowych młodych talentów oraz orkiestry dętej OSP Stara Brzeźnica.
 

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).