Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

XX Międzypowiatowy Konkurs Historyczny

18 czerwca, 2021
XX Międzypowiatowy Konkurs Historyczny

Emilia Nowakowska, Nikola Magdziarz oraz Antonina Wyrzykowska, uczennice klasy 6 d Szkoły Podstawowej w Mstowie, zostały finalistkami w XX Międzypowiatowym Konkursie Historycznym ,,Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego".

Organizatorami konkursu były szkoły: SP 42 i SP 15 w Częstochowie, a patronami zmagań konkursowych młodych historyków: Kuratorium Oświaty w Częstochowie, Archiwum Państwowe, Muzeum Częstochowskie, Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz wójtowie gmin (m.in. Gminy Mstów).

sp2

Dziewczęta przeszły pozytywnie trzy etapy: testów i odpowiedzi ustnych. Uczestniczyły również w warsztatach archiwistycznych i muzealnych (w formule online). Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem dydaktycznym uczennic jest nauczyciel historii Szkoły Podstawowej w Mstowie, mgr Wioletta Derda.
Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonały: Wicedyrektor Anika Wasil i Wicedyrektor Teresa Nowakowska. Serdecznie gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Informacja: Wioletta Derda, nauczyciel  SP Mstów

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/sp3_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/sp4_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/sp5_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/sp2_m.jpg

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).