Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

“Z językami wszędzie jesteś w domu”

16 czerwca, 2021
“Z językami wszędzie jesteś w domu”

Często mówi się, że nowe technologie zbliżają nas do tych, którzy są daleko, lecz oddalają od ludzi blisko nas. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie pokazali, że narzędzia cyfrowe wykorzystywane w odpowiedni sposób niosą za sobą wiele korzyści.

Czas pandemii zamknął nas w „4 ścianach”, ale dzięki internetowi możemy wyruszyć w wirtualną podróż niemalże w każdy zakątek świata. Uczniowie 6 klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Jaskrowie postanowili do tej podróży dołączyć! Z początkiem lutego bieżącego roku przystąpili do międzynarodowego projektu pt. „Lots of Languages” na platformie eTwinning. Oprócz dwóch szkół z Polski, uczestniczyli w nim uczniowie z Grecji, Jordanii, Turcji oraz Hiszpanii.

zsp3

“Z językami wszędzie jesteś w domu”. We współczesnym świecie dobrze jest znać język angielski, choć nie zawsze on wystarcza. Projekt, w którym brali udział jaskrowscy uczniowie, miał na celu zachęcić do odkrywania nowych języków i kultur. Uczniowie poprzez wykonywanie prac o różnej technice i treści poznawali podstawy języków: francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego (zgodnie z indywidualnym wyborem każdy uczeń został przydzielony do poszczególnej grupy językowej).

Ponadto, podczas licznych spotkań w formule online uczniowie doskonalili umiejętność posługiwania się językiem angielskim, który z założenia był językiem „wspólnym”. Warto dodać, w spotkaniach online uczestniczyli goście z różnych stron świata, opowiadający o swoich pasjach oraz osiągnięciach – pokazując, jak znajomość języków jest niezbędna w rozwoju zawodowym i pełnym funkcjonowaniu w społeczeństwie.

Uczniowie, posługując się rozmaitymi rozwiązaniami technologicznymi (czasami indywidualnie, czasami grupowo), współtworzyli prace na tematy takie, jak:
- Dzień Bezpiecznego Internetu
- Dzień Kobiet
- opis rodziny
- wykonywanie piosenek
- opowiadania o swoim hobby
- Międzynarodowy Dzień eTwinning’u
- ulubione potrawy
- słownik obrazkowy we wszystkich językach projektowych

Projekt zakończył się z początkiem czerwca 2021 r. Każde przedsięwzięcie tego typu to ogrom pracy ze strony koordynatorów oraz uczniów, którzy poświęcają wiele wolnego czasu. Kilkumiesięczne projekty to wiele emocji; radości, zmęczenia, a czasami zwątpienia. Niewątpliwie jednak czym trudniejsza podróż, tym widoki na koniec piękniejsze! My jednak już dzisiaj wiemy, że to dopiero początek wspaniałych przyjaźni i mamy nadzieję na realizację kolejnych projektów.

Informacja: Adrian Kowalczyk, nauczyciel ZSP w Jaskrowie

Galeria zdjęć

Plik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/zsp1_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/zsp2_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/zsp3_m.jpgPlik graficzny o nazwie: https://www.mstow.pl/media/2021/news-06/zsp4_m.jpg

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).