Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Zajęcia z fotografii cyfrowej

07 października, 2021
Zajęcia z fotografii cyfrowej

Jeśli interesuje Cię fotografia i zadajesz sobie pytanie, jak poprawnie i ciekawie fotografować krajobrazy, to Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie przygotował propozycję właśnie dla Ciebie. Zajęcia z fotografii cyfrowej mają na celu uświadomienie uczestnikom zajęć o pewnych istotnych rzeczach, które powinny być uwzględnione w fotografii krajobrazowej.

fotografia

Zajęcia będą poruszać takie ważne pojęcia, jak m.in. światło. Trzeba pamiętać, że to właśnie światło tworzy podstawę fotografii. Światło jest kluczowe, aby stworzyć intrygujące zdjęcie. Zadaniem fotografa jest poszukiwanie odpowiedniego oświetlenia dla konkretnego ujęcia. Innym istotnym pojęciem jest kompozycja, która jest fundamentem udanego zdjęcia w fotografii krajobrazowej. Ciekawa kompozycja sprawia, że dane zdjęcie będzie się wyróżniać pośród innych prac. Świadoma kompozycja podczas wykonywania zdjęcia pozwoli uniknąć konieczności „przycinania go” w danym programie do obróbki zdjęć. Ważną rzeczą jest także odpowiednie miejsce. Aby uchwycić to, co jest w danej chwili interesujące, czyli na przykład światło w ciekawej kompozycji.

>> Wszystkie zdjęcia plenerowe uczestników zajęć będą zapisywane na karcie pamięci w formacie RAW. Później każde zdjęcie będzie przez nich poddane odpowiedniej obróbce, przy pomocy programu graficznego - kadrowanie, ekspozycja, kolor, wyostrzanie, a na koniec, zdjęcie będzie zapisywane w formacie JPEG. Wszystko to, będzie odbywało się w formie „zabawy ze zdjęciem”.

>>Zapraszamy serdecznie do Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie na zajęcia z Fotografii Cyfrowej. Fotografia Krajobrazowa w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.00 w sali plastycznej GOKu.

info: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).