Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Zawody “Hobby Horse”

04 maja, 2024
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

27 kwietnia hala sportowo-widowiskowa w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie od rana tętniła życiem! Wszystko za sprawą zawodów „Hobby Horse Sky Jump”, które w tym dniu tam się odbywały.

>> Hobby Horse to rodzaj zabawki z podobizną głowy konia. Hobby Horsing to oficjalna i międzynarodowa dyscyplina sportowa, która wywodzi się ze Skandynawii, a dokładnie z Finlandii, powstała w 2010 roku. To bardzo rozwojowy sport, szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym. Rozwija ich określone grupy mięśni, ale zapewnia też ogólną sprawność fizyczną.
>> Zawodnicy z całej Polski przyjechali do Mstowa, aby zawalczyć o miejsca na podium. Czekały na nich bardzo atrakcyjne nagrody, przygotowane przez sponsorów.
>> Uczestnicy zmierzyli się ze sobą w kilku konkurencjach - skokach przez przeszkody, na wysokościach ; 30-40 cm dla najmłodszych, 50-60 cm, 70-80 cm i konkurencji CROSS. Zwieńczeniem rozgrywek były zmagania w konkurencji GRAND PRIX, gdzie najwyższa przeszkoda na parkurze mierzyła 100 cm.

 

 

>> Na koniec zawodów uczestnicy prezentowali również dopracowane stroje w wiosennej tematyce, dla siebie i swojego konia.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego niesamowitego dnia, pełnego wielu pozytywnych emocji oraz zachęcamy do udziału w następnych edycjach!

Składamy podziękowania dla Wójta Tomasza Gęsiarza za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia. Nic nie udałoby się również bez wsparcia dyrekcji Szkoły Podstawowej w Mstowie.
Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwali natomiast druhowie ratownicy z OSP Mstów: Piotr Nowakowski, Eugeniusz Cierpiałowski, Marcin Czapski.

Relacja: Marysia Wietecha
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).