Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Zawody Triathlonowe przyniosły wiele emocji

24 sierpnia, 2023
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Ponad 200 zawodniczek i zawodników rywalizowało w niedzielę w zawodach „Mstów Triathlon 2023”.

 

>> Triathloniści w Mstowie spotkali się już po raz trzeci. Zawody łączące pływanie, jazdę na rowerze i bieganie są w Polsce coraz popularniejsze i stawiają wysokie wymagania kondycyjne. W niedzielę piękna, słoneczna pogoda nie do końca była sprzymierzeńcem uczestników - panujący upał nie ułatwiał startu w zawodach.

 

 

>> W zawodach triathlonowych w Mstowie uczestniczyło łącznie ponad 200 zawodniczek i zawodników, którzy mierzyli się na dwóch dystansach: 1/8 Iron Men oraz 1/4 Iron Men.

 

Uczestnicy dystansu 1/8 IM mieli do pokonania 475 metrów pływania (kopalnia piasku w Zawadzie), 22,5 km jazdy rowerowej (po drogach na terenie Gminy Mstów) oraz 5,25 km biegania (drogi i tereny leśne).

 

Natomiast uczestnicy 1/4 IM musieli zmierzyć się z trasą, składającą się z: 950 m pływania, 45 km jazdy rowerowej oraz 10,55 km biegania.

 

>> W zawodach, na obydwu dystansach, rywalizowały również 3-osobowe sztafety, gdzie każdy zawodnik mógł wybrać start w jednej dyscyplinie (pływanie, jazda na rowerze, bieganie).

 

>> Po zakończeniu rywalizacji, na Rynku w Mstowie odbyła się dekoracja zwycięzców. Gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w zawodach: walki i ogromu wysiłku włożonego w rywalizację.

 

 

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj:

Dystans 1/8 IM

https://live.sts-timing.pl/trimstow2023/index.php?dystans=2

https://live.sts-timing.pl/trimstow2023/index.php?dystans=4

Dystans 1/4 IM

https://live.sts-timing.pl/trimstow2023/index.php?dystans=1

https://live.sts-timing.pl/trimstow2023/index.php?dystans=3
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).