Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

ZIMOWE PTAKOLICZENIE / 2016-01-26 15:04:44

26 stycznia, 2016
Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

Drodzy Otopowicze i Przyjaciele,
 
Jak co roku zapraszamy Was na Zimowe Ptakoliczenie! Przed nami wspaniały weekend z ptakami!

To już 12. edycja tej akcji edukacyjnej. W tym roku nasi Przewodnicy-Wolontariusze zapraszają Was aż na 200 spacerów w całej Polsce. Zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziecie spacery w Waszej okolicy:
http://otop.org.pl/obserwacje/wlacz-sie/zimowe-ptakoliczenie/lista-wycieczek-zp-2016/

W tym roku ptakiem zimy została uszatka. Więcej o tej sowie przeczytacie na naszej stronie. Gorąco zachęcamy także do zgłaszania na www.ornitho.pl miejsc noclegowych (zimowisk) uszatki. Wasze obserwacje pozwolą nam utworzyć mapę zimowisk uszatki w Polsce. Przy dodawaniu obserwacji na portalu www.ornitho.pl można zaznaczyć opcję „ukryte dane” – wtedy dokładna lokalizacja nie będzie widoczna dla innych użytkowników.  
 
Uwaga! Nagrody!

Wśród uczestników wycieczek z przewodnikami oraz wszystkich osób, które samodzielnie zgłoszą zimowiska uszatki i prześlą w terminie (czyli do 9 lutego) Elektroniczną Kartę Obserwacji rozlosujemy 25 nagród: 5 książek, 10 płyt CD poświęconych ptakom i 10 ptasich przypinek.  

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wielu ciekawych obserwacji!

Zespół
Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
 

Źródło: http://www.mstow.pl/informacje/aktualnosci,zimowe-ptakoliczenie,wiecej.html
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).